خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۱۳ دی، گروهی از کشاورزان مبارک شهر شهرستان ملکان واقع در آذربایجان شرقی در این شهرک صنعتی، شماری از دستفروشان اهواز در مقابل ساختمان شورای شهر، جمعی از آتش نشانان اصفهان در مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهر، شماری از مغازه داران و بازاریان شهرستان ساری مقابل فرمانداری این شهرستان، گروهی از پرسنل شرکتی وزارت بهداشت شیراز در مقابل استانداری فارس، شماری از معلمان خرید خدمت یزد در مقابل ساختمان استانداری یزد و شماری از فعالان محیط زیست خوزستان در مراتع کرخه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹، گروهی از کشاورزان مبارک شهر شهرستان ملکان واقع در آذربایجان شرقی، در اعتراض به تصرف اراضی کشاورزی خود برای توسعه شهرک صنعتی، در این شهرک دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کشاورزان با در دست داشتن شعار نوشته هایی خواستار بازپس‌گیری اراضی کشاورزی خود شدند.

مسئولین با مشاهده این اعتراضات اقدام به کلنگ زنی نکرده و با نیمه تمام گذاشتن این طرح محل را ترک کردند.

تجمع دستفروشان اهواز

به گزارش هرانا، امروز شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹، شماری از دستفروشان اهواز که به گفته منابع محلی طی روزهای گذشته اموالشان توسط واحد اجرائیات شهرداری این شهر تخریب شده است، در مقابل ساختمان شورای شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

ویدیویی به تازگی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که از تخریب بازار دستفروشان میوه و تره‌بار در اهواز، حکایت دارد.

در این ویدیو یکی از دستفروشان می‌گوید: “ساعت ۳ نصف شب افرادی که نقاب به صورت داشتند با بولدوزر بساط میوه ۱۵۰ دستفروش را تخریب کردند و چند نگهبان را با شوکر برقی مورد ضرب و شتم قرار دادند.”

به گفته منابع محلی، عامل تخریب اموال این دستفروشان اجرائیات شهرداری اهواز است.

تجمع آتش نشانان اصفهان

به گزارش برنا، امروز شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹، جمعی از آتش نشانان اصفهان در اعتراض به نحوه پرداخت حقوق و مزایای خود، در مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهر تجمع کردند.

یکی از آتش نشانان حاضر در تجمع گفت: “علت تجمع ما مقابل ساختمان شهرداری مشخص نبودن تبدیل وضعیت و اختلاف در پرداختی ها است که تاکنون به این مشکل آتش نشانان پرداخته نشده است”.

وی افزود: “تا زمانی که مشکلات ما آتش نشانان حل نشود این تجمعات ادامه خواهد داشت و شهرداری باید مشکلات آتش نشانان را حل کند”.

تجمع مغازه داران و بازاریان ساری

به گزارش پانا، امروز شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹، شماری از مغازه داران و بازاریان شهرستان ساری با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل فرمانداری این شهرستان خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

یکی از تجمع کنندگان عنوان کرد: “۱۰۰ روز کاسبی‌مان را تعطیل کردند. چه فایده ای دارد این تعطیلی‌ها؟ توی شهر پر است از ماشین‌های با پلاک غیر ساری. چرا جلوی آن‌ها را نمی‌گیرند”.

یکی دیگر از تجمع کنندگان گفت: “دیگر این وضع برای ما خسته‌کننده شده. همه مجالس و مهمانی‌ها و جلسات اداره‌ها و بزرگداشت‌ها و یادبودها به راه است و فقط کار ما خطرناک است”.

این تجمع کنندگان دلیل تجمع خود را اعتراض به تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی مشاغل سطح دو، سه و چهار عنوان کرده و خواستار بازگشایی بازار این شهر شدند.

تجمع پرسنل شرکتی وزارت بهداشت شیراز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، گروهی از پرسنل شرکتی وزارت بهداشت در شیراز در مقابل استانداری فارس تجمع اعتراضی برگزار کردند.

آن ها در این تجمع خواستار تبدیل وضعیت شغلی خود به قراردادی شدند.

تجمع معلمان خرید خدمت یزد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹، شماری از معلمان خرید خدمت یزد در مقابل ساختمان استانداری یزد دست به تجمع اعتراضی زدند.

آن ها در این تجمع خواستار تبدیل وضعیت استخدامی و پرداخت مطالبات مزدی خود شدند.

تجمع فعالان محیط زیست خوزستان

به گزارش ایران اینترنشنال، امروز شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹، شماری از فعالان محیط زیست خوزستان در اعتراض به قطع ۲ هزار اصله درخت در پارک ملی کرخه برای ایجاد سیل‌بند در مراتع کرخه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، برای احداث این سیل‌بند قرار است ۳ هزار اصله درخت دیگر هم قطع شود. جنگل‌های کرخه زیستگاه اصلی گوزن زرد ایرانی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید