خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی به خالد پیرزاده در زندان تهران بزرگ

عدم رسیدگی پزشکی به خالد پیرزاده در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – خالد پیرزاده، زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ روز جمعه ۱۲ دیماه به دلیل مشکلات قلبی به بهداری زندان منتقل شد اما از اعزام وی به بیمارستان و رسیدگی پزشکی مناسب خودداری شده است. آقای پیرزاده مردادماه امسال از ناحیه پا مورد عمل جراحی قرار گرفت. پا و مهره‌های کمر او که در دوران بازداشت آسیب دیده بود نیازمند جراحی‌های بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جمعه ۱۲ دیماه ۱۳۹۹، از اعزام خالد پیرزاده، زندانی سیاسی بیمار در زندان تهران بزرگ به بیمارستان خودداری شد.

آقای پیرزاده روز گذشته به دلیل مشکلات قلبی به بهداری زندان منتقل شد اما در بهداری تنها سرم دریافت کرده و آزمایش نوار قلبی از وی گرفته شده است. مسئولان زندان از اعزام این زندانی سیاسی به بیمارستان برای رسیدگی بیشتر پزشکی خودداری کردند.

آقای پیرزاده در تاریخ ۵ خردادماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت شد. او نهایتا مدتی بعد با پایان مراحل بازجویی به زندان اوین منتقل شد.

خالد پیرزاده در بهمن ماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس و به اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس و در مجموع به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم نهایتا خردادماه امسال توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” در خصوص آقای پیرزاده قابل اجرا است.

خالد پیرزاده در تاریخ ۲۱ مردادماه از زندان تهران بزرگ به بیمارستان آرمان منتقل شده و مدتی بعد از ناحیه پا تحت عمل جراحی قرار گرفت.

آقای پیرزاده در تاریخ ۱ مرداد از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. گفته می‌شود وی در زمان انتقال توسط ماموران گارد ویژه زندان اوین مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید