خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات رحیم و سعدالله ساسانی / سند

تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات رحیم و سعدالله ساسانی / سند

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رحیم ساسانی و سعدالله ساسانی، فعالین ترک (آذربایجانی) در تاریخ ۲۰ دیماه در شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری دو تبریز برگزار خواهد شد. این شهروندان در تاریخ ۲۶ تیرماه امسال در جریان تجمعی اعتراضی در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه در مقابل ساختمان کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز بازداشت و در تاریخ ۸ مرداد با تودیع قرار آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان و شعبه جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رحیم ساسانی و سعدالله ساسانی، فعالین ترک (آذربایجانی) تعیین شد.

بر اساس ابلاغیه‌ای که در تاریخ ۵ آذرماه امسال به این شهروندان ابلاغ شده است، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رحیم و سعدالله ساسانی در تاریخ ۲۰ دیماه در شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری دو شهرستان تبریز برگزار خواهد شد.

اتهام این شهروندان اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی و تمرد به ماموران عنوان شده است.

این شهروندان در تاریخ ۲۶ تیرماه امسال در جریان تجمعی اعتراضی در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه در مقابل ساختمان کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز بازداشت شدند. در پی آن در تاریخ ۴ مرداد منازل رحیم و سعدالله ساسانی مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت. مامورین پس از تفتیش منازل این شهروندان تعدادی از لوازم شخصی آنها را نیز با خود بردند. این افراد نهایتا در تاریخ ۸ مردادماه با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

 جلسه بازپرسی و تفهیم اتهام رحیم و سعدالله ساسانی به همراه ۱۱ تن دیگر  در تاریخ ۳ مهرماه در شعبه ۱۶ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب تبریز برگزار شد و در جریان این جلسه میزان مبلغ وثیقه این شهروندان را از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

سعدالله ساسانی مجددا در جریان تجمعات اعتراضی مشابهی در تاریخ ۱۰ مهرماه ۱۳۹۹ در شهر تبریز بازداشت و در تاریخ ۲۱ مهرماه امسال، با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

 رحیم ساسانیان و سعدالله ساسانیان پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود سابقه بازداشت و یا محکومیت دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید