خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  رضوانشهر؛ دو متهم به حیوان آزاری مجموعا به ۱۴۸ ضربه شلاق در ملاعام محکوم شدند

رضوانشهر؛ دو متهم به حیوان آزاری مجموعا به ۱۴۸ ضربه شلاق در ملاعام محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – دو متهم به کشتن یک قلاده سگ در رضوانشهر استان گیلان هریک به تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم شدند. در قوانین ایران آزار حیوانات جرم انگاری نشده و صرفا با مواد قانونی از قبیل جریحه دار کردن اذهان عمومی با آن برخورد می‌شود؛ این در حالی است که میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیرانسانی و موهن از جمله شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، دو متهم به حیوان آزاری در رضوانشهر توسط مراجع قضایی این شهرستان، به تحمل ضربات شلاق محکوم شدند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان رضوانشهر گفت: “در آبان ماه سال جاری طی تماس های مردمی مبنی بر کشته شدن سگی در یکی از شهرک های این شهرستان توسط دو تن از اهالی این منطقه با خبر شدیم”.

اکبر میغی خاطرنشان کرد: “مامورین یگان حفاظت این شهرستان به منطقه اعزام و اقدام به جمع آوری مستندات در مورد متخلف یا متخلفین و نحوه کشته شدن حیوان بی پناه اقدام نمودند و پس از تحقیقات محلی دو تن از اهالی شهرک ولیعصر به مراجع قضایی معرفی شدند”.

وی افزود: “متخلفین پرونده حیوان آزاری هر یک به تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم شدند”.

حیوان آزاری، نوعی از اختلالات روانی، اجتماعی و بزهکاری است. بسیاری از کشورها حیوان آزاری را فی‌نفسه یک جرم قضایی می‌دانند، اما حیوان آزاری در ایران، جرم انگاری نشده است و قوانین موجود هم «قوانین زیست‌محیطی» هستند.

ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید