خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  نگار مسعودی با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد

نگار مسعودی با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – نگار مسعودی، عکاس و مستندساز امروز شنبه ۲۰ دی‌ماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. خانم مسعودی در تاریخ ۸ آبان‌ماه امسال توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۹، نگار مسعودی، عکاس و مستندساز آزاد شد.

آزادی خانم مسعودی با تودیع قرار وثیقه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

خانم مسعودی در تاریخ ۸ آبان‌ماه امسال توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. ماموران در حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل پدر و مادر این شهروند کرده و برخی از وسایل شخصی خانم مسعودی را نیز ضبط کرده و با خود برده بودند.

از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه خانم مسعودی تا زمان تنظیم این گزارش کماکان اطلاعی در دست نیست. ماموران امنیتی کماکان وسایل شخصی شخصی خانم مسعودی ازجمله تلفن همراه وی را تحویل نداده‌اند.

نگار مسعودی، متولد ۱۳۶۴، عکاس، مستندساز، دارای مدرک کارشناسی عکاسی و کارشناسی ارشد رشته پژوهش هنر است. خانم مسعودی در کنار کار عکاسی و برگزاری نمایشگاه‌های عکس، چند فیلم کوتاه و بلند را نیز کارگردانی کرده است.

نگار مسعودی مدتها پیگیر اخبار اسیدپاشی در اصفهان بود و نمایشگاه عکس‌های وی از مرضیه ابراهیمی، آخرین قربانی اسیدپاشی اصفهان با عنوان «سرنوشت تو را بتی رقم زد که دیگران می‌پرستیدند» در تیرماه سال ۹۷ در نگارخانه تابستان خانه هنرمندان ایران برپا شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید