خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان, سایر گروهها  >  حبس طولانی برای افسر سابق ارتش؛ گزارشی از آخرین وضعیت مهرداد صدری در زندان ارومیه

حبس طولانی برای افسر سابق ارتش؛ گزارشی از آخرین وضعیت مهرداد صدری در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – مهرداد صدری، شهروند اهل تهران از خردادماه ۹۸ دوران محکومیت خود را در زندان ارومیه سپری می‌کند. آقای صدری که پیش از بازداشت جزو نیروهای ارتش بود، پیشتر در فروردین سال ۹۷ بازداشت و به “جاسوسی به نفع دول متخاصم” متهم شد، او سرانجام توسط دادسرای نظامی به ۲۰ سال حبس در تبعید محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهرداد صدری، شهروند اهل تهران از خردادماه ۹۸ دوران محکومیت خود را در زندان ارومیه سپری می‌کند.

مهرداد صدری در فروردین ۱۳۹۷ به اتهام جاسوسی برای دول متخاصم بازداشت و یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه ارتش در تهران منتقل شد.

وی نهایتا پس از ۱۵ ماه بازجویی در بازداشتگاه ارتش، بدون داشتن وکیل در شعبه ۱ دادسرای نظامی ۴ تهران محاکمه و به اتهام “محاربه از طریق جاسوسی برای دول متخاصم” به ۲۰ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان ارومیه محکوم شد.

آقای صدری خردادماه ۹۸ از بازداشتگاه ارتش در تهران به خوابگاه ۸ زندان ارومیه منتقل شد و نهایتا امروز پنج‌شنبه ۱۱ دیماه به بند سیاسی این زندان منتقل شد.

مهرداد صدری، ۳۵ ساله، متاهل، اهل تهران و افسر سابق ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

هر چند مقابله با امر جاسوسی بعنوان نقض حقوق بشر در نظر گرفته نمی شود ولی با توجه به سابقه دولت ایران در استفاده ابزاری از این عنوان برای برخورد با مخالفان سیاسی خود طرح چنین ادعاهایی بخصوص با روشن نبودن جزئیات و روند دادرسی همواره با دیده تردید نگریسته می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید