خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۰ دی، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در تهران طی حادثه‌ای دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از حریق در یک سوله هزارمتری و مصدومیت یک نفر خبر داد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران درباره جزییات این حادثه گفت: “روز چهارشنبه یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک انبار بزرگ واقع در جاده مخصوص کرج، مسیر غرب به شرق، کیلومتر ۱۰ به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده می‌شود”.

وی با بیان اینکه بلافاصله سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه چندین تانکر آب و نردبان هیدرولیکی به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: “محل این آتش‌سوزی یک انبار بزرگ هزار متری نگهداری کارتن و محصولات از این قبیل بود. بخش زیادی از این سوله شعله‌ور بود و آتش‌ در حال سرایت به بخش‌ دیگر این مجموعه بود. در قسمت حیاط و فضای باز این انبار مقدار بسیار زیادی کارتن‌های ضایعاتی روی هم دپو شده بود و آتش‌ در آستانه سرایت به آنها بود و اگر آتش به آنها می‌رسید وضعیت سخت‌تر و دشوارتر می‌شد”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران تصریح کرد: “نیروهای آتش‌نشانی به سرعت وارد عملیات شده و از گسترش حریق جلوگیری کردند و آتش را تحت کنترل گرفتند. یک مرد ٣۵ ساله از از پرسنل همان محل از ناحیه دست دچار سوختگی شده بود که به عوامل اورژانس تحویل داده شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید