خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر مهاجری برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر مهاجری برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر مهاجری، فعال ترک (آذربایجانی) امروز چهارشنبه ۱۰ دیماه در شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۰ دیماه ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر مهاجری، فعال ترک (آذربایجانی) در شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد.

این جلسه در شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی رحیم حملبر و با حضور وکیل مدافع وی برگزار شد. در جریان این جلسه دادگاه آقای مهاجری از بابت اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور محاکمه شد.

آقای مهاجری پیشتر در تاریخ ۲۶ مهرماه امسال قبل از آغاز اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین در واکنش به تحولات اخیر در منطقه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مورخ ۷ آبان‌ماه با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شد.

هرانا پیشتر در گزارشی هویت ۸۱ تن از بازداشت شدگان در شهرهای اردبیل، تبریز، تهران، ارومیه، مشکین شهر، رشت، پارس آباد مغان، هادی شهر، جلفا، کلیبر و زنجان را احراز کرد. این بازداشت‌ها در خیابان، محل کار یا منازل این افراد صورت گرفته و خشونت زیادی در زمان بازداشت این افراد توسط نیروهای انتظامی-امنیتی اعمال شده است که در مواردی به شکستگی دست یا بینی منجر شده است.

بنا بر اصل ۲۷ قانون اساسی شرکت در اجتماعات و راهپیمایی ها، بدون حمل سلاح آزاد است و مسالمت آمیز تلقی می‌شود.

تیرماه امسال نیز در جریان تجمعاتی مشابه در شهرهای تهران و تبریز شماری از شهروندان بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار آزاد شدند.

آقای مهاجری پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز خود سابقه بازداشت داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید