خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  انتقال سیامک میرزایی به زندان اوین جهت تحمل حبس

انتقال سیامک میرزایی به زندان اوین جهت تحمل حبس

خبرگزاری هرانا – سیامک میرزایی، فعال ترک (آذربایجانی) امروز چهارشنبه ۱۰ دیماه طی تماسی تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به زندان اوین جهت تحمل دوره محکومیت ۱ سال و ۱۰ روز حبس خبر داد. آقای میرزایی روز دوشنبه توسط نیروهای امنیتی در نزدیکی منزل خود در اردبیل بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیامک میرزایی، فعال ترک (آذربایجانی) جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

آقای میرزایی که روز دوشنبه ۸ دیماه توسط نیروهای امنیتی در نزدیکی منزل خود در اردبیل بازداشت شده بود، امروز چهارشنبه ۱۰ دیماه طی تماسی تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به قرنطینه بند ۸ زندان اوین جهت تحمل دوره محکومیتش خبر داد.

سیامک میرزایی در تاریخ ۶ مردادماه ۹۸ یک ماه پس از با پایان دوران محکومیت ۳ ساله پیشین خود با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد. او درحالی که دوران حبسش از بابت پرونده پیشین در تاریخ ۷ تیرماه ۹۸ به پایان رسیده بود با گشایش پرونده ای جدید در زندان روبرو شد و پس از آزادی جهت تحمل دوران محکومیت یک سال تبعید خود راهی شهر قائن شد.

وی در پرونده جدیدی که در تاریخ ۱۱ آذرماه ۹۸ جلسه رسیدگی به اتهامات آن بدون حضور وی که در تبعید در شهرستان قائن به سر می‌برد، برگزار شد، به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران قاضی ایمان افشاری به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و من باب مجازات تکمیلی به دو سال ممنوعیت خروج از کشور و عضویت در احزاب، گروه‌ ها و دستجات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد.

در تاریخ ۷ اسفندماه ۹۸ شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران ضمن رد درخواست واخواهی، حکم وی را به ۱ سال و ۱۰ روز حبس تعزیری به همراه مجازات تکمیلی دادنامه قبلی افزایش داد و شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران این حکم را عینا تایید کرد.

وی نهایتا در تاریخ ۲۲ تیرماه با پایان دوره تبعید از شهرستان قائن خارج شد.

سیامک میرزایی، ۴۰ ساله، متولد شهرستان مغان، فارغ التحصیل رشته مهندسی تولیدات دامی و دانشجوی محروم از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است که پیشتر در سال ۱۳۹۰ در خصوص پرونده دیگری به پنج سال حبس محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید