خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  قصور پزشکی؛ مرگ دختر ۱۵ ساله در پی تجویز اشتباه دارو در زاهدان

قصور پزشکی؛ مرگ دختر ۱۵ ساله در پی تجویز اشتباه دارو در زاهدان

خبرگزاری هرانا – آیناز امید، دختر ۱۵ ساله زاهدانی پس از تجویز غلط قرص‌های درمان جوش صورت توسط یک پزشک، جان خود را از دست داد. به گفته مادر این دختر “علیرغم اینکه پزشک از ضعف کبد در دختر من آگاه بود، بدون آزمایش اقدام به تجویز دارو کرد که پس از حدود دو هفته از مصرف قرص‌ها به دلیل شدت صدمات وارده به کبد جان خود را از دست داد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، آیناز امید دختری ۱۵ ساله که گوینده رادیو در زاهدان نیز بود، پس از تجویز غلط قرص‌های درمان جوش صورت، به کام مرگ فرورفت.

مادر این دختر با بیان اینکه دخترم هیچ مریضی نداشت و تنها از مدتی قبل پوستش جوش می‌زد، افزود: “دخترم را نزد دکتر پوست بردیم، آیناز با خواهرش نزد دکتر رفته بود، خواهر آیناز به دلیل جوش‌های صورت و بازوی او، از دکتر خواسته بود که برای خواهرش آزمایش کبد بنویسد، اما دکتر گفته بود “شما دکتر هستید یا من؟ من خودم را بهتر می‌دانم و این دو مقوله با هم فرق می‌کند”.

مادر آیناز افزود: “دکتر برای دخترم قرص “پردنیزولون” و یک قرص دیگر را تجویز کرد و هر دو قرص دارای “کورتن” بود، ما نمی‌دانستیم کبد آیناز ضعیف بوده و برای کسی که کبدش ضعیف است، این قرص‌ها “سم” محسوب می‌شود”.

مادر این دختر می‌گوید: “دخترم حدود دو هفته قرص‌ها را مصرف کرد، یک روز صبح هنگام بیداری از خواب، قدری خون داخل دهانش بود و من علتش را نمی‌دانستم، زیرا او بسیار سالم بود و حتی به خاطر سرماخوردگی نیز او را نزد دکتر نبرده بودم”.

وی افزود: “من اداره بودم که به من گفتم فرزندم خون بالا آورده، یعنی شدت جراحات و صدماتی که این دکتر با ندانم‌کاری به فرزندم زد، زیاد بود، بعدازظهر آن روز آنقدر دخترم خون بالا آورده بود که به کما رفت، ضریب هوشی او پایین رفت و دیگر به هوش نیامد”.

مادر این دختر ۱۵ ساله گفت: “به همین راحتی به خاطر یک اشتباه فرزندم را از دست دادم و دیگر صدای نازنین او را نمی‌شنوم، خیلی سخت است که قبول کنم دیگر او را نمی‌بینم”.

وی با بیان اینکه همسرم از آن دکتر شکایت کردند و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی در اینجا نیز گفتند که در حال پیگیری پرونده هستیم، گفت: “در بیمارستان اصلاً باورشان نمی‌شد که کبد دخترم آنقدر آسیب دیده و به گفته خودشان متلاشی شده است، می‌گفتند این دختر چه چیزی مصرف کرده؟ گمان می‌کردند بدون اطلاع من قرص مصرف کرده، اما به آن‌ها توضیح دادم که به غیر از آن دو قرص هیچ دارویی مصرف نکرده و وقتی آن قرص‌ها را به دکتر‌ها نشان دادم، چند دکتر تأیید کردند که این قرص‌ها به دخترم صدمه زده است، دکتر‌ها گفتند باید حتماً چند آزمایش دقیق از کبد دخترم گرفته و سپس این قرص‌ها تجویز می‌شد”.

 آیناز امید

آیناز امید

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید