خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, حقوق آکادمیک, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز سه‌شنبه ۹ دی، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در محوطه این دانشگاه، گروهی از کارکنان شرکتی بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی در مقابل مجلس، حدود ۴۰ نفر از کارگران فضای سبز شهری آبادان در مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهر، شماری از کارگران بیکار شده شرکت رنگین نخ سمنان در مقابل ساختمان استانداری در این شهر، تنی چند از حواله داران خودروی شاهین در مقابل سازمان حمایت از مصرف کنندگان، جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی از توابع بهبهان در مقابل درب اصلی پالایشگاه بیدبلند ۲ این شهرستان و گروهی از مالکین زمینهای روبروی پارک کوهستان یزد در مقابل دادگستری این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۹ دی ۹۹، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با برگزاری تجمعی اعتراضی خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند.

تجمع این دانشجویان در اعتراض به تصمیمات ناگهانی آموزش دانشگاه در مورد تایم محدود هر سوال و نیز عدم توجه به خواسته های دانشجویان در زمینه مشکلات آموزش مجازی و عدم ارائه امکانات مناسب محافظتی به کارآموزان و کارورزان صورت گرفت.

تجمع کارکنان شرکتی بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی

به گزارش ایلنا، امروز سه‌شنبه ۹ دی ۹۹، کارکنان شرکتی بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی، در اعتراض به تبعیض میان کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی، در مقابل مجلس تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان به انفعال وزارت بهداشت در تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان خود از شرکتی به قرارداد معین اعتراض دارند و می‌گویند که وزارت بهداشت باید تکلیف کادر شرکتی بهداشت و درمان کشور را مشخص کند.

معترضان در همین حال به‌ عدم افزایش ۵۰ درصدی فوق‌العاده ویژه‌ که از اول دی ماه برای نیروهای قراردادی، پیمانی و رسمی اعمال شده است، اعتراض دارند و می‌گویند به حکم استخدام شرکتی از مزایای همکارانشان محروم مانده‌اند.

آنها همچنین به اعمال نشدن افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری که برای کارکنان شرکتی بهداشت و درمان اجرا نشد، اعتراض دارند و می‌گویند وجود تبعیض در میان کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی آنها را ناامید کرده است.

تجمع کارگران فضای سبز شهری آبادان

به گزارش ایرنا، امروز سه‌شنبه ۹ دی ۹۹، حدود ۴۰ نفر از کارگران فضای سبز شهری آبادان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و دیگر مزایای خود مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهر تجمع کردند.

تعدادی از این کارگران اظهار داشتند: “مدت چهار ماه است که حقوق و دیگر مزایای خود را دریافت نکرده ایم و این امر باعث بروز مشکلات معیشتی و خانودگی برای آنها شده است”.

آنان افزودند: “با گذشت چهار ماه از پرداخت نشدن حقوق و دیگر مزایا و پیگیری این مشکل اما کسی از مسئولان مربوطه پاسخگو نیست و مسئولان فقط وعده می دهند”.

یکی از این کارگران که به گفته وی ۲ ماه پیش هنگام کار دچار شکستگی از ناحیه پا شده است گفت: “با وجود بروز حادثه در محل کار برای اینجانب اما شهرداری آبادان برای پرداخت هزینه درمان و بیمارستان اقدامی نکرد”.

این کارگر معترض اظهار داشت: “متاسفانه از ابتدای سال جاری تاکنون حق بیمه کارگران فضای سبز شهری آبادان پرداخت نشده است و نمی‌توانیم از خدمات بیمه استفاده کنیم”.

وی افزود: “کارگران شهرداری آبادان به عنوان قشر ضعیف جامعه مورد بی مهری قرار گرفته و در صورت اعتراض تهدید به اخراج می‌شویم”.

محمد نادرپور، مدیرعامل فضای سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری آبادان ضمن تایید خبر معوقات این کارگران، افزود: “مطالبات سالهای گذشته این کارگران مربوط به پیمانکاران قبلی است که در حال بررسی برای پرداخت است”.

تجمع کارگران بیکار شده شرکت رنگین نخ سمنان

به گزارش ایلنا، امروز سه‌شنبه ۹ دی ۹۹، جمعی از کارگران بیکار شده شرکت رنگین نخ سمنان با تجمع مقابل ساختمان استانداری در این شهر، خواستار پرداخت مطالبات مزدی خود شدند.

این کارگران می‌گویند: “از سال ۹۲ که کارخانه تعطیل شده، بابت دریافت معوقات مزدی خود بلاتکلیفیم. حدود ۵۰ کارگر هستیم که سنوات پایان خدمت و سایر معوقات مزدی ما، هفت سال بعد از تعطیلی کارخانه پرداخت نشده است”.

یکی از کارگران معترض در ارتباط با سرگردانی طولانی در سال‌های اخیر می‌گوید: “ما کارگران بیکار شده به هر جایی که فکرش را بکنید، مراجعه کردیم. بارها مقابل استانداری سمنان جمع شدیم؛ اما هیچ کس به فریاد ما نرسیده است. دیگر نمی‌دانیم باید دست به دامان چه نهادی بشویم یا از کجا بخواهیم که به فریادمان برسند!”

این کارگر با بیان اینکه معوقات کارگران بیکار شده از دو، سه میلیون تومان شروع می‌شود و تا صد میلیون تومان هم می‌رسد.

یکی از کارگران درباره روند پیگیری حقوقی دریافت مطالبات خود و سایر همکارانش می‌گوید: “بعد از بدقولی کارفرما‌ همه کارگران به صورت مجزا به اداره کار سمنان شکایت کردند و اداره کار حکم به پرداخت مطالبات داد اما بازهم کارفرما تمکین نکرد و پرونده برای اجرای احکام به سایر مراجع قضایی انتقال پیدا کرد”.

به گفته او، بعد از کش و قوس‌های فراوان تعداد کمی از کارگران توانستند بخشی حداقلی از مطالبات خود را دریافت کنند اما تعداد دیگری از کارگران باقی مانده‌اند که هر کدام مبالغ زیادی از کارفرما طلب دارند و طی سالهای گذشته نیز بلاتکلیف بوده‌اند.

این کارگران می‌گویند: “امروز سیزدهمین بار است که به خاطر مطالبات مزدی خود تجمع می‌کنیم”.

تجمع حواله داران خودروی شاهین

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه‌شنبه ۹ دی ۹۹، جمعی از حواله داران خودروی شاهین در اعتراض به قیمت اعلام شده برای این خودرو مقابل سازمان حمایت از مصرف کنندگان دست به تجمع زدند.

تجمع این شهروندان در اعتراض به قیمت اعلام شده برای این خودرو و متضرر شدن حواله داران صورت گرفته است.

این شهروندان روزهای ۲ دی ۹۹ و ۶ دی ۹۹ نیز در مقابل ساختمان مرکز ملی رقابت با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند.

پیشتر یک از حواله داران در این خصوص گفت: “از ما ۸۰ میلیون گرفتند بابت اینکه خودروی ۱۶۰ میلیونی تحویل بدهند، حالا می‌گویند باید ۲۷۰ میلیون بدهید، هر سه ماه هم قیمت خودرو افزایش پیدا می کند”.

تجمع جوانان جویای کار روستای شهرویی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه‌شنبه ۹ دی ۹۹، جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی از توابع بهبهان، در مقابل درب اصلی پالایشگاه بیدبلند ۲ این شهرستان، تجمع کردند.

بر اساس این گزارش تجمع این شهروندان در اعتراض به بیکاری و نبود شغل صورت گرفته است.

این روز دوشنبه ۱ دی ۹۹، نیز دست به تجمع اعتراضی زدند که شماری از نیروهای انتظامی به جهت جلوگیری از ادامه تجمع آنها در مقابل درب اصلی پالایشگاه حضور داشتند.

تجمع مالکین زمینهای روبروی پارک کوهستان یزد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه‌شنبه ۹ دی ۹۹، گروهی از مالکین زمینهای روبروی پارک کوهستان یزد با برگزاری تجمعی در مقابل دادگستری این شهر، خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید