خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن سه شهروند بر اثر تیراندازی بی ضابطه ماموران در کهنوج

زخمی شدن سه شهروند بر اثر تیراندازی بی ضابطه ماموران در کهنوج

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۷ دی، سه شهروند در شهرستان کهنوج واقع در استان کرمان، در پی تیراندازی بی ضابطه نیروهای امنیتی زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹، بر اثر تیراندازی بی ضابطه نیروهای امنیتی در شهرستان کهنوج واقع در استان کرمان، سه شهروند زخمی شدند.

هویت دو تن از شهروندان نظر محمد، فرزند پیربخش اهل روستای چاهکیچی و حسین یارالهی از اهالی روستای بوئنگ، احراز شده است.

از هویت دیگر شهروند مصدوم شده در این حادثه اطلاعی در دسترس نیست.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “ماموران مبارزه با مواد مخدر در محور کهنوج به اسلام آباد کمین زده و بدون ایست قبلی به سمت دو خودروی پژو ۴۰۵ تیراندازی کردند”.

این منبع افزود: “بر اثر تیراندازی ماموران مبارزه با مواد مخدر، نظر محمد از ناحیه پا و حسین نیز از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته است”.

سالانه ده ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید