خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  ضرب و شتم افشین شهسواری و حمید منافی در زندان اوین

ضرب و شتم افشین شهسواری و حمید منافی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – افشین شهسواری، زندانی سیاسی و حمید منافی، فعال ترک (آذربایجانی) روز جمعه ۵ دیماه توسط تعدادی از مامورین زندان اوین مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. ضرب و شتم این شهروندان پس از اعتراض نسبت به بی احترامی و توهین مسئولان زندان به زندانیان متهم به جرایم عمومی صورت گرفته است. در پی این ضرب و شتم یکی از انگشتان آقای منافی دچار در رفتگی شده و سر آقای شهسواری نیز شکسته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جمعه ۵ دیماه ۱۳۹۹، حمید منافی، فعال ترک (آذربایجانی) و افشین شهسواری زندانی سیاسی توسط مامورین زندان اوین مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

ضرب و شتم این شهروندان پس از اعتراض نسبت به بی احترامی و توهین مسئولان زندان به زندانیان متهم به جرایم عمومی صورت گرفته است. در پی این ضرب و شتم یکی از انگشتان آقای منافی دچار در رفتگی شده و سر آقای شهسواری نیز شکسته است. همچنین هر دو این افراد در نقاط مختلف بدن دچار کبودی شده‌اند.

یک منبع مطلع از شرایط این شهروندان در این خصوص به هرانا گفت: “پس از اعتراض آقای منافی و شهسواری نسبت به توهین ماموران آنان را هواخوری زندان منتقل کرده و مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند. جلال مبینی، مهدی محمولی و امراللهی اسامی ۳ تن از این ماموران است.”

روز شنبه ۶ دیماه دادیار زندان حمید منافی و افشین شهسواری را فراخوانده و مورد تهدید قرار داده است.

حمید منافی در اسفندماه ۱۳۹۲ به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در نسیم شهر تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان زمان دادرسی آزاد شد.

 وی در سال ۱۳۹۵ مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به مسجد سلیمان از توابع استان خوزستان محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید تقلیل یافت.

آقای منافی نهایتا در تاریخ ۳۱ تیرماه امسال توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تهران بازداشت و جهت تحمل مدت محکومیت به زندان اوین منتقل شد.

افشین شهسواری، زندانی سیاسی اسفندماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی نهایتا مدتی بعد با پایان بازجویی‌ها از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

آقای شهسواری مردادماه ۹۸ توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام و ارتباط با یکی از سازمان‌های مخالف نظام (سازمان مجاهدین خلق ایران)  محاکمه و به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

افشین شهسواری، متولد ۱۳۶۱ و شهروند اهل قزوین است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید