خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  عامل حیوان آزاری در ارومیه به انجام خدمات رایگان محیط زیستی محکوم شد

عامل حیوان آزاری در ارومیه به انجام خدمات رایگان محیط زیستی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – عامل حیوان آزاری در ارومیه که پیشتر اقدام به بریدن گوش یک قلاده سگ و انتشار تصاویر آن در فضای مجازی کرده بود، به انجام خدمات رایگان در حوزه محیط زیست محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، عامل حیوان آزاری در ارومیه به انجام خدمات رایگان در حوزه محیط زیست محکوم شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی افزود: “برای جلوگیری از معضل حیوان آزاری در جامعه، اقدامات بازدارنده با اجرای مجازات جایگزین حبس، برای فردی که اقدام به بریدن گوش توله سگ کرده و در شبکه‌های اجتماعی انتشار داده بود صادر شد”.

مهران نظری گفت: “در دو ماه گذشته فردی با بریدن گوش‌های توله سگی در ارومیه و انتشار تصاویر آن در فضای مجازی احساسات مردم و دوستداران حیوانات را برانگیخته بود که با طرح شکایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان پس از شناسایی متخلف توسط پلیس فتا دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد”.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: قاضی پرونده با صدور رای جایگزین حبس، متخلف را با الزام به انجام خدمات عام المنفعه در زمینه حفاظت از حیات جانوران استان به مدت ۲ ماه، یادگیری آموزش‌های لازم در زمینه حمایت از حیوانات و حقوق آن‌ها با نظارت اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان و همچنین جمع آوری و حفظ ۱۰ حدیث در باب احترام به حقوق حیوانات محکوم کرد.

گفتنی است که با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید