خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مصدومیت یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع در مناطق مرزی دزلی

مصدومیت یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع در مناطق مرزی دزلی

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۷ دی، یک کولبر در مناطق مرزی شهرستان سروآباد واقع در استان کردستان، بر اثر سقوط از ارتفاع دچار مصدومیت شد. وی پس از وقوع این حادثه به یکی از مراکز درمانی شهرستان مریوان منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹، یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع در مرز “دزلی” شهرستان سروآباد واقع در استان کردستان، دچار مصدومیت شد.

هویت کولبر مذکور که طی این حادثه از ناحیه پا مجروح شده، دانیال درزیان، عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، وی جهت رسیدگی پزشکی به یکی از مراکز درمانی شهرستان مریوان منتقل شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید