خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بخاطر دستفروشی با لباس روحانیت؛ دادگاه تجدیدنظر وحید هروآبادی را به حبس و جزای نقدی محکوم کرد

بخاطر دستفروشی با لباس روحانیت؛ دادگاه تجدیدنظر وحید هروآبادی را به حبس و جزای نقدی محکوم کرد

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدیدنظر مستقر در دادسرای ویژه روحانیت وحید هروآبادی را به ۱ سال حبس و ۲ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد. این حکم به مدت ۳ سال به حالت تعلیق در آمده است. یکی از اتهامات آقای هروآبادی “هتک حیثیت روحانیت” به دلیل دست فروشی با لباس روحانیت عنوان شده است. وحید هروآبادی پیشتر توسط شعبه دوم دادگاه ویژه روحانیت به ۱ سال و ۴ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و ۲ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، وحید هروآبادی توسط دادگاه تجدیدنظر مستقر در دادسرای ویژه روحانیت به حبس و جزای نقدی محکوم شد.

بر اساس این حکم که امروز یکشنبه ۷ دیماه به این شهروند ابلاغ شده است، آقای هروآبادی توسط دادگاه تجدیدنظر مستقر در دادسرای ویژه روحانیت از بابت اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” به ۱ سال حبس و به اتهام “هتک حیثیت روحانیت” به دلیل دست فروشی با لباس روحانیت به ۲ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است. این حکم به مدت ۳ سال به حالت تعلیق در آمده است.

آقای هروآبادی طی یادداشتی در صفحه شخصی خود گفته است که قاضی واحد اجرای احکام به دلیل تغییر اتهام در دادنامه صادره از اتهام “عدم رعایت شئون روحانیت” به “هتک حیثیت روحانیت” که ۲ اتهام جداگانه است، از ابلاغ این حکم خودداری کرده است.

آقای هروآبادی همچنین از بابت اتهام “توهین به آیت الله صادق لاریجانی” رئیس سابق قوه قضاییه تبرئه شده است.

وحید هروآبادی پیشتر توسط شعبه دوم دادگاه ویژه روحانیت به ۱ سال و ۴ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و ۲ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده بود.

آقای هروآبادی در بخش دیگر پرونده خود نیز به دلیل فعالیت در فضای مجازی در تاریخ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ در معاونت تحقیقات دادگاه ویژه روحانیت حاضر شده بود. در خصوص این بخش از پرونده تاکنون حکمی صادر نشده است.

وحید هروآبادی تیرماه امسال طی یادداشتی در صفحه شخصی‌اش از صدور کیفر خواست و ارجاع پرونده خود به شعبه دوم دادگاه ویژه روحانیت خبر داد و نوشت: “از شعبه دوم دادگاه ویژه روحانیت با من تماس گرفتند و گفتند که بازپرس دادگاه، کیفر خواست با چهار اتهام شامل «تبلیغ علیه نظام»، «تشویش اذهان عمومی»، «توهین به صادق لاریجانی» و “عدم رعایت شئونات روحانیت به دلیل دست فروشی” علیه من صادر کرده است”.

آقای هروآبادی پیشتر مدعی بود که به دلیل حمایت از محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین جمهوری اسلامی از کار خود در دانشگاه تهران اخراج و در اعتراض به این اقدام و همچنین برای تامین هزینه زندگی خود مدتی به دستفروش اشتغال داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید