خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت عامل شکار یک قلاده پلنگ ایرانی در شهرستان فاریاب

بازداشت عامل شکار یک قلاده پلنگ ایرانی در شهرستان فاریاب

خبرگزاری هرانا – طبق اعلام رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان فاریاب، یک شکارچی متخلف که اقدام به شکار یک قلاده پلنگ ایرانی در ارتفاعات منطقه کوه‌شاه نوار مرزی شهرستان فاریاب واقع در استان کرمان، کرده بود، توسط پلیس بازداشت شد. پلنگ ایرانی از گونه‌های جانوری در خطر انقراض است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، اکبر حیدری، رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان فاریاب واقع در استان کرمان از دستگیری شکارچی پلنگ ایرانی در این شهرستان خبر داد.

وی در این خصوص گفت: “گزارش تلف شدن یک قلاده پلنگ ایرانی از گونه‌های در خطر انقراض، در ارتفاعات منطقه کوه‌شاه نوار مرزی شهرستان فاریاب اعلام و بلافاصله تحقیقات شروع و مشخص شد فردی به نام «م – ج» پلنگ ایرانی را در ارتفاعات منطقه کوه‌شاه (کُجین) شکار کرده است.”

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان فاریاب با بیان اینکه موضوع دستگیری متهم به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت، تصریح کرد: “متهم با شگردهای پلیسی به محل مورد نظر هدایت و دستگیر شد. در این رابطه یک قبضه سلاح شکاری و یک دستگاه موتورسیکلت توقیف و متهم همراه پرونده تحویل مرجع قضایی شد.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید