خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  حیدر قربانی به دادگاه انقلاب شهریار احضار شد

حیدر قربانی به دادگاه انقلاب شهریار احضار شد

خبرگزاری هرانا – حیدر قربانی، شهروند اهل کامیاران، با دریافت ابلاغیه ای به دادگاه انقلاب شهرستان شهریار احضار شد. در این احضاریه از آقای قربانی خواسته شده که در تاریخ ۲۲ دیماه جهت رسیدگی به اتهامات مطروحه در این دادگاه حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، حیدر قربانی، شهروند اهل کامیاران و فعال کارگری، به دادگاه انقلاب شهرستان شهریار احضار شد.

در این ابلاغیه از آقای قربانی خواسته شده در تاریخ ۲۲ دی‌ماه ۹۹، جهت رسیدگی به اتهامات عضویت در دسته یا جمعیت با هدف بر هم زدن امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی در شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهرستان شهریار حاضر شود.

حیدر قربانی آبانماه سال جاری نیز در پی صدور ابلاغیه ای توسط دادگاه کیفری شهر قدس، به شعبه ۱۰۱ این دادگاه احضار شد.

حیدر قربانی روز یکشنبه ۱۸ خردادماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی در منزلش در شهرقدس (قلعه حسن خان)، بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. ماموران ضمن تفتیش و فیلم برداری از داخل منزل، تعدادی از وسایل شخصی وی و خانواده‌اش از جمله لپتاپ و تلفن‌های همراه را ضبط کرده و با خود برده بودند.

این شهروند اهل کامیاران روز دوشنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۹، جهت تفهیم اتهام به شعبه‌ی ۳ بازپرسی دادسرای شهرقدس منتقل و سپس به زندان اوین بازگردانده شد.

وی در نهایت روز سه شنبه ۱۰ تیر با تودیع قرار وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

روز یکشنبه ۵ مرداد، جلسه بازپرسی حیدر قربانی، شهروند اهل کامیاران، جهت اخذ دفاعیات از وی در دادسرای شهر قدس برگزار شد.

حیدر قربانی کارگر ساختمانی و از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید