خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  زخمی شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای انتظامی در اشنویە

زخمی شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای انتظامی در اشنویە

خبرگزاری هرانا – یک شهروند ساکن شهرستان اشنویە در استان آذربایجان غربی در پی شلیک مستقیم ماموران نیروی انتظامی بە شدت مجروح شد. او هم اکنون در یکی از بیمارستان های شهر ارومیه بستری است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ٣٠ آذر ۱۳۹۹، یک شهروند ساکن شهرستان اشنویە هدف تیراندازی نیروهای انتظامی قرار گرفت و بە شدت مجروح شد.

علی عارفی ۲۵ ساله از ناحیه دست و پا هدف گلوله قرار گرفته و هم اکنون در یکی از بیمارستان های شهر ارومیه تحت درمان قرار دارد.

به گفته یک منبع مطلع آقای عارفی در ورودی شهر با نیروهای انتظامی روبەرو شدە کە اسلحە بەسوی وی گرفتەاند. او از ترس جانش سرعت ماشین را زیاد کردە و نیروی نظامی نیز مستقیم بەسوی وی تیراندازی کردند.

این منبع مطلع افزود: “نیروهای انتظامی بدون هیچ دلیل روشنی بە علی تیراندازی کردە و چهار گلولە بە دست و پاهای نامبردە اصابت کردە است”.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید