خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت و بلاتکلیفی بهاره سلیمانی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی بهاره سلیمانی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه

خبرگزاری هرانا – بهاره سلیمانی، شهروند ساکن تهران با گذشت ۷۱ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند دو الف زندان اوین نگهداری می‌شود. خانم سلیمانی از بیماری ریوی رنج می‌برد و نیاز مبرم به دارو و مراقبت پزشکی دارد. خانواده خانم سلیمانی از زمان بازداشت وی تنها یکبار با فرزندشان ملاقات کابینی داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۵ دیماه ۱۳۹۹، بهاره سلیمانی، شهروند ساکن تهران با گذشت ۷۱ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ اوین نگهداری می‌شود.

خانواده خانم سلیمانی از زمان بازداشت وی تنها یکبار با فرزندشان ملاقات کابینی داشته‌اند. تورج سلیمانی، برادر خانم سلیمانی در صفحه شخصی خود در خصوص تداوم بازداشت او نوشته است: “علیرغم تماسهای هفتگی و یک ملاقات پدر و مادرم هیچ اطلاعی از دلایل بازداشتش نداریم. قرار بازداشت اولیه برای دو ماه صادر شده بود. با توجه به اتمام بازجویی‌ها امیدوار بودیم که با قرار وثیقه موافقت کنند. ۱۰ روز پیش بهاره سلیمانی در تماس تلفنی از والدینم خواست که سند برای وثیقه آماده کنند. اما روز شنبه مجدد تماس گرفت و گفت که قرار بازداشت برای یک ماه دیگر تمدید شده و به این تصمیم شدیدا اعتراض دارد چون هیچ دلیلی برای ادامه بازداشتش نیست.”

آقای سلیمانی در ادامه ضمن ابراز نگرانی از فشارهای جسمی و روانی بر خواهرش افزوده است که بهاره سلیمانی اعلام کرده است در صورت بی‌توجهی به خواست‌هایی همچون حق دسترسی به وکیل اعتصاب غذا خواهد کرد.

این شهروند از بیماری ریوی رنج می‌برد و نیاز مبرم به دارو و مراقبت پزشکی دارد. خانواده ایشان از بابت پرونده‌سازی و وضعیت سلامتی او در نگرانی بسر می‌برند.

بهاره سلیمانی پیشتر در تاریخ ۲۵ مهرماه امسال توسط مامورانی که خود را از پلیس امنیت معرفی کرده بودند، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. نیروهای امنیتی در حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل پدر و مادر این شهروند کردند و پس از آن به منزل خانم سلیمانی در تهران رفته و آنجا را نیز تفتیش کردند. در جریان این بازرسی‌ها تعدادی از وسایل شخصی خانم سلیمانی و خانواده‌اش ازجمله کامپیوتر، تلفن همراه، کتاب، سی‌دی و فلاپی توسط ماموران ضبط شده است.

پیشتر یک منبع مطلع از چگونگی بازداشت بهاره سلیمانی به هرانا گفت: «پدر بهاره سلیمانی از بیماری قلبی و ریوی (در اثر شیمایی شدن در ارتش در زمان جنگ) رنج می‌برد و در مدت دو ساعت تفتیش منزل وضعیت جسمی‌اش وخیم‌تر شد. ماموران پس از صورت جلسه اموال شخصی به خانواده بهاره سلیمانی گفتند صبح یکشنبه ۲۷ مهر به دادسرای شعبه ۲ قدوسی اوین مراجعه کنید. اما در مراجعه خانواده به آنها گفتند که تا مشخص شدن وضعیت اجازه ملاقات و تماس تلفنی با وی را ندارید و تنها به این بسنده کرده‌اند که دختر شما در بخش امنیت و سلول انفرادی زندانی است. بهاره سلیمانی شاغل در بخش درمانی بوده و طی هشت ماه اخیر در اثر ارتباط با بیماران کرونایی دچار آسیب دیدگی ریه شده و نیاز به دارو دارد.»

بهاره سلیمانی، ۴۳ ساله و شهروند ساکن تهران است.

تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید