خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین محمدیان / سند

تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین محمدیان / سند

خبرگزاری هرانا –  جلسات دادگاه‌های رسیدگی به اتهامات حسین محمدیان، فعال ترک (آذربایجانی) در تاریخ ۷ و ۱۷ دیماه به ترتیب در شعبه ۲ دادگاه‌ انقلاب و شعبه ۱۱۲ کیفری دو تبریز برگزار خواهد شد. آقای محمدیان پیشتر در تاریخ ۲۶ مهرماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ۱۵ روز بعد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان و شعبه جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین محمدیان، فعال ترک (آذربایجانی) تعیین شد.

بر اساس احضاریه‌ای که روزهای ۲۵ و ۲۲ آذرماه امسال به وی ابلاغ شده است، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین محمدیان در روزهای ۷ و ۱۷ دیماه ۱۳۹۹ به ترتیب در شعبه‌ ۲ دادگاه‌ انقلاب و شعبه ۱۱۲ کیفری دو تبریز برگزار خواهد شد.

آقای محمدیان به تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم و آسایش عمومی متهم شده است.

این شهروند در تاریخ ۲۶ مهرماه امسال در ادامه اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین در واکنش به تحولات اخیر در منطقه بازداشت شد. در جریان این اعتراضات طی روزهای چهارشنبه ۹ مهرماه تا روزهای ۱۳ و ۲۷ مهرماه تعداد پرشماری بازداشت شدند.

وی در تاریخ ۶ آبان‌ماه امسال با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان این شهر منتقل و نهایتا در تاریخ ۱۰ آبان‌ماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

هرانا پیشتر در گزارشی هویت ۸۱ تن از بازداشت شدگان در شهرهای اردبیل، تبریز، تهران، ارومیه، مشکین شهر، رشت، پارس آباد مغان، هادی شهر، جلفا، کلیبر و زنجان را احراز کرد. این بازداشت‌ها در خیابان، محل کار یا منازل این افراد صورت گرفته و خشونت زیادی در زمان بازداشت این افراد توسط نیروهای انتظامی-امنیتی اعمال شده است که در مواردی به شکستگی دست یا بینی منجر شده است.

بنا بر اصل ۲۷ قانون اساسی شرکت در اجتماعات و راهپیمایی ها، بدون حمل سلاح آزاد است و مسالمت آمیز تلقی می‌شود.

تیرماه امسال نیز در جریان تجمعاتی مشابه در شهرهای تهران و تبریز شماری از شهروندان بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید