خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت تحسین دادرس در زندان مریوان

گزارشی از آخرین وضعیت تحسین دادرس در زندان مریوان

خبرگزاری هرانا – تحسین دادرس، زندانی سیاسی اهل مریوان از مهرماه ۹۷ دوران محکومیت ۶ ساله خود را بدون مرخصی در زندان‌های سنندج و مریوان سپری کرده است. تحسین دادرس پیشتر توسط دادگاه انقلاب مریوان به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در مرحله تجدید نظر به ۶ سال حبس کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، تحسین دادرس زندانی سیاسی زندان مریوان از مهرماه ۹۷ در حال تحمل دوران محکومیت خود است.

این زندانی طی مدت حبس از اعزام به مرخصی محروم بوده و درخواست‌های وی در این رابطه به‌طور مداوم از سوی مسئولان زندان مریوان رد شده است.

تحسین دادرس که از مهرماه ۹۷ در زندان به سر می‌برد روز پنج‌شنبه ۱۴ فروردین‌ماه ۹۹ از زندان مریوان به زندان سنندج منتقل و روز سه‌شنبه ۲۵ شهریورماه مجددا به زندان مریوان بازگردانده شد.

تحسین دادرس که ۵ ماه از دوران بازداشت را در سلول‌های انفرادی ادارە‌ اطلاعات و ۴ ماه را هم در زندان سپری کرده بود نهایتا بە تحمل ١١ سال حبس محکوم شد و پروندە‌ وی پس از اعتراض بە دادگاه تجدید نظر استان ارجاع دادە شدە بود و حکم صادره توسط دادگاه تجدیدنظر به شش سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

گفتنی است، تحسین دادرس از اهالی روستای سردوش مریوان پیشتر نیز در تاریخ ۹ آذر ۹۶، به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” بازداشت و پس از ۹ ماه در تاریخ ۸ مرداد ۹۷ با تودیع وثیقه‌ی ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

این زندانی طی مدت بازداشت از “دسترسی به وکیل” محروم بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید