خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز شنبه ۲۹ آذر، جمعی از کارکنان شرکت آب و فاضلاب خوزستان در مقابل ساختمان مرکزی این شرکت در اهواز، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در مقابل دانشکده پزشکی این دانشگاه، گروهی از دستفروشان شهرستان سنندج در مقابل ساختمان شورای شهر، شماری از کارکنان شهرداری صیدون از توابع شهرستان باغملک استان خوزستان در مقابل ساختمان این اداره، شماری از رانندگان اتوبوس‌های درون شهری در شهرستان ارومیه، شماری از کارگران شهرداری بندرعباس در مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان و جمعی از معلمان خرید خدمات آموزشی یزد در مقابل استانداری این استان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر جنوب، امروز شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان شرکت آب و فاضلاب خوزستان در مقابل ساختمان مرکزی این شرکت در اهواز تجمع کردند.

این کارگران دلیل تجمع خود را اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت شغلی، عدم پرداخت معوقات مزدی و حق بیمه خود عنوان کردند.

تجمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

به گزارش کبنا نیوز، امروز شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل دانشکده پزشکی دانشگاه خواستار برگزاری امتحانات به شکل مجازی و اصلاح روند آموزشی حاکم بر این دانشگاه شدند.

دانشجویان در این تجمع خواستار اصلاح روند آموزشی دانشگاه در طول ۹ ماهه گذشته شدند و همچنین بیان کردند به چه دلیل با وجود شیوع ویروس کرونا باید امتحانات به شکل حضوری برگزار شود.

تجمع دستفروشان سنندج

به گزارش تسنیم، امروز شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹، گروهی از دستفروشان شهرستان سنندج با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل شورای شهر سنندج خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، دستفروشان سنندجی به تصمیمات اخیر مسئولان مبنی بر “جلوگیری از ادامه فعالیت آنان در پیاده‌راه فردوسی” معترض هستند.

دستفروشان حاضر در این تجمع عنوان کردند: “انتظار داریم مسئولان وضعیت معیشتی زندگی ما را در این شرایط بد اقتصادی در نظر بگیرند”.

برخی از دستفروشان اعلام کردند که مدارک لیسانس و حتی فوق‌لیسانس دارند و از بیکاری و ناچاری به این کار روی آورده‌اند. آنان می‌گفتند با شیوع ویروس کرونا بازارمان کساد شده و بد نیست که مسئولان نگاهی به وضعیت زندگی و نیازهای خانواده‌های ما هم داشته باشند.

تجمع کارکنان شهرداری صیدون

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹، شماری از کارکنان شهرداری صیدون از توابع شهرستان باغملک استان خوزستان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه خود دست از کار کشیده و مقابل ساختمان این اداره تجمع کردند.

کارگران عنوان کردند: “از ابتدای سال جاری تاکنون ۸ ماه حقوق معوقه طلبکاریم اما شهردار و اعضای شورای شهر هیچ‌کدام از وعده‌هایی که برای پرداخت مطالبات معوقه داده‌اند را تاکنون محقق نکرده‌اند”.

نیکونژاد عضو شورای اسلامی شهر صیدون این تجمع را تائید کرده و گفته معوقات مربوط به سنوات قبل است و به دلیل مشکلات مالی شهرداری، تا کنون پرداخت نشده است.

حرکت اعتراضی رانندگان اتوبوس ارومیه

به گزارش ایرنا، امروز شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹، شماری از رانندگان اتوبوس‌های درون شهری در شهرستان ارومیه در حرکت اعتراضی خود که با ارائه ندادن خدمات همراه بود، خواستار اختصاص یارانه‌ برای جبران خسارت شدند.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر ارومیه با اشاره به درخواست‌های رانندگان اتوبوس‌های درون شهری در ارومیه برای حل مشکلات معیشتی این قشر گفت: “افزایش هزینه ها و کاهش درآمدها به خاطر شیوع کرونا عامل اصلی اعتراض این قشر طی امروز، شنبه در ارومیه شد”.

مهدی مژدهی فر افزود: “رانندگان در حرکت اعتراضی خود که با ارائه ندادن خدمات همراه بود، خواستار اختصاص یارانه‌ برای جبران خسارت شدند”.

تجمع کارگران شهرداری بندرعباس

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹، شماری از کارگران شهرداری بندرعباس در مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران دلیل این تجمع خود را عدم پرداخت ۴ ماه حقوق معوقه خود عنوان کردند.

تجمع معلمان خرید خدمات آموزشی یزد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، طی روزهای گذشته، جمعی از معلمان خرید خدمات آموزشی یزد در مقابل استانداری این استان تجمع کردند.

این معلمان نسبت به مصوبه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی، سکوت مجلس و کمیسیون آموزش و عدم اجرای شیوه نامه‌ وزارتی معترض هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید