خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹, 3rd of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ ساعت ۱۴:۳۰:۳۴

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال آرشام رضایی به بند عمومی زندان رجایی شهر کرج

انتقال آرشام رضایی به بند عمومی زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – آرشام (محمود) رضایی، فعال مدنی زندانی امروز شنبه ۲۹ آذرماه پس از حدود یک ماه نگهداری در بند امن زندان رجایی شهر کرج به بند عمومی این زندان منتقل شد. آقای رضایی در تاریخ ۲۹ آبان‌ماه امسال از زندان رجایی شهر به مکانی نامعلوم منتقل شد و پس از ۳ روز به بند امن این زندان بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز شنبه ۲۹ آذرماه ۱۳۹۹، آرشام رضایی، فعال مدنی زندانی به بند سیاسی زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

آقای رضایی در تاریخ ۲۷ آبان‌ماه امسال جهت تحمل دوره محکومیت ۵ ساله خود بازداشت و به یکی از سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر معروف به سوئیت منتقل شد. وی مجددا در تاریخ ۲۹ آبان‌ماه از زندان رجایی شهر به مکانی نامعلوم منتقل شد و پس از ۳ روز به یکی از سلول‌های انفرادی بند امن زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

گفته می‌شد که دستور انتقال این فعال مدنی زندانی به بند امن توسط امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی داده شده بود. یک منبع مطلع پیشتر در گفت و گو با هرانا در این خصوص گفته بود احتمال می‌رود که وی به مدت چند روز و پیش از انتقال به بند امن در بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین نگهداری ‌شده است.

آرشام رضایی در تاریخ ۱۷ دی‌ماه ۹۷ توسط نیروهای اطلاعات سپاه در تهران بازداشت و در تاریخ ۲۲ آبان ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعال مدنی در تاریخ ۷ اسفندماه ۹۷ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه بدون حضور وکیل و بدون اطلاع قبلی برگزار شد و آقای از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی و توهین به رهبری مجموعا به ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی سید احمد زرگر عینا تایید کرد.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” در خصوص وی قابل است.

آرشام رضایی پیشتر در تاریخ ۲۳ مهرماه امسال نیز طی یک تماس تماس تلفنی جهت پاره‌ای توضیحات به شعبه اول واحد اجرای احکام دادسرای اوین به ریاست قاضی محمد برائه احضار شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید