خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  تجمع اعتراضی اهالی روستای چنار محمودی

تجمع اعتراضی اهالی روستای چنار محمودی

خبرگزاری هرانا – امروز جمعه ۲۸ آذر، جمعی از اهالی روستای چنار محمودی از توابع شهرستان لردگان، در اعتراض به عدم رسیدگی به موضوع  آلوده شدن برخی از اهالی این روستا به ویروس HIV، دست به تجمع زدند. در مهرماه سال ۹۸ شماری از اهالی روزتای چنار محمودی به ویروس ایدز مبتلا شدند و معاون بهداشتی وزیر بهداشت آمار مبتلایان به ویروس ایدز در این منطقه را نزدیک به ۷۰ تن اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران اینترنشنال، با گذشت بیش از یکسال از اعتراض‌های مردم روستای چنار محمودی در اعتراض به شیوع ایدز در این منطقه به دلیل «سرنگ های آلوده»، بار دیگر گروهی از معترضان امروز جمعه ۲۸ آذر ۹۹، دست به تجمع زده و خواستار استعفای مسئولان مرتبط شدند.

بر اساس فیلم‌های منتشر شده، گروهی از مردم روستای چنارمحمودی در استان چهارمحال و بختیاری روز جمعه با برپایی تجمعی خیابانی از بی‌توجهی مقام‌های حکومت در رسیدگی به وضعیتشان پس از شیوع گسترده ایدز میان ساکنان این منطقه انتقاد کردند.

این معترضان شعارهایی از جمله «عدالت عدالت، حق ماست» و «مدیر بی کفایت، استعفا استعفا » سر می دادند.

لازم به ذکر است روز چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸، محمدحسین قربانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در اظهارنظری مرتبط با این مسئله، ابتلای ۲۶ تن از اهالی را به ویروس ایدز تایید کرد و در شرح جزییات بیشتر گفت: “بر اساس اطلاعات رسیده این روستا حدود ۱۸۰۰ نفر جمعیت دارد و متاسفانه به دلیل وضعیت نابسامان معیشتی ۲۴۰ نفر از اهالی روستا به اعتیاد روی آورده‌اند که از این تعداد نیز ۲۰ نفر معتاد تزریقی هستند. همچنین چندی بعد معاون بهداشتی وزیر بهداشت نیز از ابتلای حدود ۷۰ تن از اهالی شهرستان لردگان به HIV خبر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید