خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹, 28th of October 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ ساعت ۲۱:۳۲:۴۹

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم موافقت با درخواست آزادی مشروط کیانوش سلاطینی، زندانی سیاسی

عدم موافقت با درخواست آزادی مشروط کیانوش سلاطینی، زندانی سیاسی

خبرگزاری هرانا – علیرغم گذشت ۶ ماه از ارائه درخواست آزادی مشروط کیانوش سلاطینی، زندانی سیاسی زندان اوین که بیش از یک سوم دوران حبس خود را بدون مرخصی گذرانده، تاکنون پاسخی به آن داده نشده است. آقای سلاطینی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۹ سال و ۶ ماه حبس محکوم شد که با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۷ سال ۶ ماه آن قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با گذشت ۶ ماه از درخواست آزادی مشروط کیانوش سلاطینی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین تاکنون به آن پاسخی داده نشده است.

آقای سلاطینی نزدیک به ۴ سال از میزان محکومیت خود یعنی بیشتر از یک سوم دوران حبس خود را گذرانده و مشمول آزادی مشروط است.

کیانوش سلاطینی در تاریخ ۱۸ دیماه ۹۶ توسط نیروهای امنیتی در سالن فوتسال محل مربی گری خود بازداشت و به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی حدود دو ماه بعد با پایان مراحل بازجویی به بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

آقای سلاطینی خردادماه ۹۷ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی از بابت اتهاماتی از جمله اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، توهین به مقدسات، فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری به ۱۹ سال و ۶ ماه حبس تعزیری، ۸۰ ضربه شلاق، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و ۲ سال محرومیت از فعالیت در فضای مجازی محکوم شد.

این حکم نهایتا در تاریخ ۱۵ آبان‌ماه ۹۷ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی بابایی و مستشاری قاضی زرگر عینا تایید شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور برای وی قابل اجرا خواهد بود.

کیانوش سلاطینی که هم اکنون دوران محکومیت خود را در بند ۸ زندان اوین سپری می‌کند، ۳۵ ساله و شهروند ساکن تهران است، وی پیش از بازداشت مربی فوتسال در شهرک قیام دشت تهران بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید