خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  هفت زندانی سیاسی از زندان اشنویه آزاد شدند

هفت زندانی سیاسی از زندان اشنویه آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ٢٧ آذرماه، کوروش عزیزی، محمدامین قاضی، یوسف احمدی، کامل احمدی خانلر، ابوبکر میناپاک، مغدید محمدزاده و طیب بامروت هفت زندانی سیاسی زندان اشنویه در استان آذربایجان غربی، به صورت مشروط آزاد شدند. این شهروندان در دی ماه ۹۸ به صورت جداگانه بازداشت و جهت تحمل دوران حبس ۳ ساله خود به زندان اشنویه منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنجشنبه ٢٧ آذرماه ١٣٩٩، هفت زندانی اهل شهرستان اشنویه از زندان این شهر آزاد شدند.

بر اساس این گزارش، هویت این شهروندان، کوروش عزیزی، محمدامین قاضی، یوسف احمدی، کامل احمدی خانلر، ابوبکر میناپاک، مغدید محمدزاده و طیب بامروت عنوان شده است.

این افراد پیش از این دو بار با پابند الکترونیکی از زندان اشنویه آزاد شده و سپس مجددا به زندان بازگردانده شدند.

این شهروندان مردادماه ۹۷ توسط نیروهای سپاه ارومیه بازداشت و نهایتا با اتمام بازجویی‌ها کامل احمدی، محمد امین قاضی، کوروش عزیزی، ابوبکر میناپاک و یوسف احمدی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.

در بهمن ماه ۹۷ دادسرای عمومی و انقلاب اشنویه هر یک از این افراد را بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام” به ۴ سال حبس محکومکرد که احکام صادره علیه این شهروندان در دادگاه تجدید نظر به ۳ سال حبس برای هر یک تقلیل یافت.

این شهروندان در دی ماه ۱۳۹۸، به صورت جداگانه جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان این اشنویه منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید