خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  سحر تبر از زندان قرچک ورامین آزاد شد

سحر تبر از زندان قرچک ورامین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۲ آذر، فاطمه خویشوند معروف به سحر تبر، از زندان قرچک ورامین آزاد شد. این شهروند در مهرماه ۹۸، با دستور دادسرای ارشاد تهران بازداشت و چندی پیش توسط دادگاه انقلاب به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، فاطمه خویشوند معروف به سحر تبر، با تودیع قرار وثیقه از زندان قرچک ورامین آزاد شد.

بنا بر اطلاعات دریافتی هرانا، آزادی خانم خویشوند در روز شنبه ۲۲ آذر ۹۹، صورت گرفته است.

فاطمه خویشوند در تاریخ ۱۳ مهر ۹۸، با دستور دادسرای ارشاد تهران بازداشت و در نهایت به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

سپس پیام درفشان، وکیل مدافع خانم خویشوند از انتقال پرونده موکل خود، از دادسرای ارشاد به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران خبر داده و گفت: در کیفرخواست صادره از سوی دادسرای ارشاد، “معاونت در افساد فی‌الارض، تشویق به فساد از طریق تشویق جوانان به اباحه‌گری، توهین به مقدسات از طریق توهین به حجاب و تحصیل مال نامشروع” به موکلش تفهیم شده است. بنابر گفته وکیل مدافعان وی، بنیان پرونده تشکیل شده برای تعقیب این متهم، به استناد اقداماتی است که در زمان وقوع، وی هنوز به سن قانونی رشد نرسیده بوده و همچنین با توجه به سابقه اختلالات روانی بیمار و تایید پزشکی قانونی، تداوم بازداشت این نوجوان بر خلاف ماده یک قانون حمایت از کودکان و نوجوانان مصوب ۱۱ دی سال ۸۱ است.

در تاریخ ۲۳ دی ماه ۹۸، جلسه رسیدگی به اتهامات فاطمه خویشوند در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد. و روز دوشنبه ۷ بهمن ماه، جلسه رسیدگی به اتهامات ۷ متهم مرتبط با پرونده فاطمه خویشوند در همان شعبه برگزار شد.

فاطمه خویشوند در خصوص این پرونده نهایتا توسط دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شد. وی پیشتر در این خصوص با بیان اینکه حکم صادر شده قابل اعتراض بود و من اعتراض کردم, گفت:”چهار اتهام به من وارد شده بود که از دو اتهام تبرئه شدم”.

پیام درفشان، وکیل مدافع خانم خویشوند در تاریخ ۲۷ فروردین ماه ۹۹، از مثبت بودن آزمایش کرونای موکلش خبر داد. خانم خویشوند در پی وخامت حال جسمی، روز سه شنبه ۲۶ فروردین ماه از بخش قرنطینه زندان زنان شهرری به همراه چند تن دیگر از زندانیانی که وضعیت مشابه داشتند به بیمارستان خارج از زندان منتقل شد و نتایج آزمایشات مشخص کرد هر دو ریه وی درگیر شده است.

سحر تبر یا فاطمه خویشوند، متولد ۲۶ خرداد سال ۱۳۸۰ است. شهرت «فاطمه خویشوند» به خاطر عکس‌ها و فیلم‌هایی است که از خود در اینستاگرام منتشر می‌کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید