خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری خرمشهر و پروژه پتروشیمی مروارید

معوقات مزدی کارگران شهرداری خرمشهر و پروژه پتروشیمی مروارید

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در شهرداری خرمشهر و کارگران پروژه های پتروشیمی مروارید عسلویه، از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری خرمشهر معوقات مزدی پرداخت نشده دارند. این کارگران که در بخش فضای سبز و خدماتی شهرداری مشغول کارند، سه ماه دستمزد معوق دارند.

کارگران شهرداری خرمشهر می‌گویند: “علاوه بر دستمزد پرداخت نشده، مزایای مزدی معوق نیز داریم و همچنین نگران حق بیمه‌هایی هستیم که به موقع به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز نمی‌شود. در این صورت، ما در برخی ماه‌های سال دریافت خدمات درمانی و تمدید دفترچه‌های خود با مشکل مواجه می‌شویم.”

این کارگران گفتند: “بی‌توجهی مسئولان شهرداری و شورای شهر خرمشهر به پرداخت مطالبات آن‌ها باعث شده بارها برای وصول مطالباتشان دست به اعتراض صنفی بزنند که آخرین آن در روز ۲۴ آذر ماه مقابل ساختمان فرمانداری انجام شد.”

این در حالیست که شهرداری یاسوج، مشکل را از ناتوانی مدیران قبلی در پرداخت معوقات مزدی می‌داند. شهردار خرمشهر می‌گوید: “بیش از هزار کارگر در شهرداری خرمشهر مشغول کارند و ماهانه حدود ۷ میلیارد منابع مالی برای پرداخت حقوق کارگران لازم است.”

وی مدعی شد: “هم اکنون ۶۵ درصد حقوق آبان و ۳۰ درصد حقوق آذر پرداخت شده و بقیه حقوق کارگران تا پنجم یا ششم دی ماه پرداخت خواهد شد.”

معوقات مزدی کارگران یک شرکت پیمانکاری در پروژه پتروشیمی مروارید

به گزارش ایلنا، کارگران یک شرکت پیمانکاری در پروژه پتروشیمی مروارید عسلویه معوقات مزدی دارند

یکی از کارگران در همین باره اظهار داشت: “در حالی که به روزهای پایانی آذر ماه سال جاری نزدیک می‌شویم کارفرما هنوز مطالبات دو ماه گذشته را پرداخت نکرده و تنها با دادن وعده‌های بی‌محل سعی دارد از بروز نارضایتی کارگران جلوگیری کند.”

به گفته یکی دیگر از این کارگران؛ وضعیت به وجود آمده در حالی است که همگی ما تنها خواستار دریافت معوقات مزدی خود هستیم و شنیدن دوباره چنین وعده‌هایی از زبان کارفرما برای ما کافی نیست.

طبق گفته این کارگر؛ در اعتراض به بی‌توجهی پیمانکار روز ۲۳ آذر ماه شماری از کارگران در یک تجمع صنفی در محوطه کارگاه شرکت کردند.

او گفت: “کارفرمای اصلی در پاسخ به ادعای کارگران گفته است تمام صورت وضعیت‌های شرکت پیمانکاری را پرداخت کرده و این پیمانکار متعهد به پرداخت مطالبات نیروی کار خود است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید