خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  ناصر اشجاری از زندان اوین آزاد شد

ناصر اشجاری از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – ناصر اشجاری، زندانی سیاسی، عصر روز سه‌شنبه ۲۵ آذرماه از زندان اوین آزاد شد. آقای اشجاری پیشتر در تاریخ ۴ آذرماه پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل ۶ ماه حبس به زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر روز سه‌شنبه ۲۵ آذرماه ۱۳۹۹، ناصر اشجاری، زندانی سیاسی از زندان اوین آزاد شد.

آزادی آقای اشجاری پس از تحمل ۲۲ روز حبس و با احتساب یک ماه و نیم ایام بازداشت قبلی و به صورت زودهنگام صورت گرفته است.

آقای اشجاری پیشتر در تاریخ ۴ آذرماه امسال پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل ۶ ماه حبس به زندان اوین منتقل شده بود.

ناصر اشجاری ماهری، در تاریخ ۱۸ دیماه ۱۳۹۵ توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده و مدت ۴۴ روز را در بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین سپری کرد. آقای اشجاری نهایتا در تاریخ ۲ اسفندماه ۱۳۹۵ با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شده بود. هرانا پیشتر از احضار تلفنی این شهروند برای حضور در دادسرای اوین در تاریخ ۲۱ تیرماه ۱۳۹۶ خبر داده بود.

آقای اشجاری مدتی بعد توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/خارجی کشور به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

این محکومیت نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد.

ناصر اشجاری در تاریخ ۱۲ خردادماه مجددا از بابت اتهام “اهانت به پیامبر و تبلیغ علیه نظام” که پیشتر در دادگاه بدوی از آن تبرئه شده به دادسرای اوین احضار شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای اشجاری پیشتر درخصوص این احضار به هرانا گفت: “ناصر اشجاری پیشتر از اتهام اهانت به پیامبر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران تبرئه شد. دلیل اتهام هم آن بود که فردی کاریکاتوری در همین باره برای وی ارسال کرده بود. اما آقای اشجاری هیچگاه آن پیام را برای کسی ارسال نکرد و به همین علت نیز تبرئه شد. حال مشخص نیست که چرا برای یک اتهام دوباره احضار شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید