خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۸ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۱۸ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲۴ آذر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۱۸ کارگر در شهرهای قم و مشهد دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۱۵ کارگر مصدوم شده و ۳ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹، معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم از مصدومیت ۱۵ کارگر و فوت ۲ کارگر در حادثه انفجار کوره در شهرک صنعتی سلفچگان خبر داد.

مهدی فراهانی درباره جزییات این حادثه گفت: “این حادثه در ساعت ۱۲:۱۷ به مرکز اورژانس ۱۱۵ اعلام و بلافاصله چهار دستگاه آمبولانس و پشتیبانی، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و بالگرد اورژانس ۱۱۵ قم به محل حادثه اعزام شد”.

وی ادامه داد: “هفت نفر از مصدومان این حادثه پس از دریافت اقدامات درمانی توسط کارشناسان فوریت های پزشکی به مرکز درمانی منتقل شدند”.

معاون اورژانس قم اظهارکرد: “سه نفر از مصدومان با بالگرد و چهار نفر نیز با آمبولانس به بیمارستان اعزام شدند”.

مرگ یک کارگر در مشهد

به گزارش فارس، افسر نگهبان آتش نشانی مشهد از وقوع حادثه منجر به مرگ یک کارگر ساختمانی حین کار در یک منزل مسکونی در مشهد خبر داد.

صطفی حسن زاده با بیان این مطلب گفت: “در پی اعلام وقوع حادثه منجر به فوت یک کارگر حین کار در منزلی در دست بازسازی ، ستاد فرماندهی آتش نشانان و نجاتگران ایستگاه های ۱۰ و ۱ را به محل اعلامی در خیابان شهید کریمی مشهداعزام کرد”.

افسر نگهبان آتش نشانی مشهد افزود: “آتش نشانان به محض حضور در محل مشاهده کردند یک مردحدودا ۵۰ ساله حین کار در تراس طبقه سوم این واحد مسکونی چهار طبقه به دلیل نامعلومی به همراه بالابر مصالح ساختمانی از ارتفاع سقوط کرده که منجر به فوت این فرد شده بود”.

این مقام مسئول در آتش نشانی مشهد خاطرنشان کرد: “آتش نشانان پس از ایمن سازی محل، پیکر فرد جانباخته که بدلیل این حادثه بر روی پشت بام منزل همسایه سقوط کرده بود را به سطح زمین منتقل و تحویل عوامل انتظامی حاضر در صحنه دادند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید