خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۱۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۲۳ آذر، تعداد پرشماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای تبریز، اراک، خرم آباد، ایلام، مشهد، اصفهان، بجنورد، یزد، رشت و اهواز، در مقابل ساختمان‌های اداری این نهاد و در تهران در مقابل مجلس شورای اسلامی، جمعی از معلمان خرید خدمات سال ۹۳ به بعد در مقابل مجلس شورای اسلامی، شماری از کارگران شهرداری ایلام، در مقابل ساختمان دادگستری این شهر و تعدادی از کارگران واحد خدمات کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در محوطه این مجتمع، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹، تعداد پرشماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای تبریز، اراک، خرم آباد، ایلام، مشهد، اصفهان، بجنورد، یزد، رشت و اهواز، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل سازمان تامین اجتماعی شهرهای خود و در تهران در مقابل مجلس شورای اسلامی، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بازنشستگان معترض برخی از مطالبات خود را اجرای قانون همسان سازی حقوق، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال، محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی، عنوان کردند.

همچنین یکی از بازنشستگان معترض در اهواز در ارتباط با مطالبات خود و همکارانش به خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفت: “از نحوه عملکرد کانون در پیگیری مطالبات بازنشستگان رضایت نداریم؛ ماه‌ها منتظر اجرای همسان‌سازی و سپس اصلاح آن برای بازنشستگان سخت و زیان‌آور بودیم اما نتیجه‌ی کار به هیچ‌وجه رضایت بخش نیست.”

این بازنشستگان افزود: “اگر کانون‌ها نمی‌توانند در پیگیری مطالبات بازنشستگان و مستمری‌بگیران با جدیت ورود کنند، بازنشستگان باید تشکل‌های مستقل خود را ترتیب داده و به پیگیری مستقل بپردازند.”

تجمع معلمان خرید خدمات مقابل مجلس شورای اسلامی

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹، جمعی از معلمان خرید خدمات سال ۹۳ به بعد در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت استخدامی خود، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

به گفته معترضان که تعداد آن‌ها به چند صد نفر می‌رسد، حدود ۱۳ هزار معلم خرید خدمات از سراسر کشور، خواهان مشخص شدن وضعیت استخدام خود و یکسان شدن مدل قراردادها هستند.

به گفته این گروه از معلمان، همکارانشان در برخی استانها تنها ماهی ۳۰۰ هزار حقوق دریافت می‌کنند و یک بیمه ۱۰ روزه دارند؛ در حالیکه ساعت کار آن‌ها با معلمان رسمی تفاوتی ندارد.

معلمان حاضر در این تجمع با اشاره به طرح «شورای عالی انقلاب فرهنگی» برای استخدام خود، گفتند: “این نهاد فرهنگی تاکید دارد که برای روشن شدن وضعیت استخدامی معلمان خرید خدمات باید، آزمون استخدامی ماده ۲۸ برگزار شود. در همین حال، شورا اعلام کرده است که استخدام معلمان تنها باید از طریق «دانشگاه فرهنگیان» انجام شود. این در حالی است که سال ۹۳ که وارد سیستم آموزشی شدیم این دانشگاه وجود نداشت.”

معترضان با بیان اینکه اگر هدف از ورود به دانشگاه تربیت معلم است، معلمان خرید خدمات سال‌ها در سیستم آموزشی کشور کار کرده‌اند و صاحب تجربه شده‌اند، افزودند: “با توجه به اینکه ساعت کار معلمان خرید خدمات، برخلاف آموزشیاران نهضت سوادآموزی و معلمان پیش دبستانی، کامل است و تفاوتی با معلمان رسمی ندارد، انتظار داریم که شورای عالی انقلاب فرهنگی ما را مستثنی کند. “

آن‌ها افزودند: “اما اگر قرار بر شرکت در این آزمون باشد، باید شرایط حضورمان در دانشگاه فرهنگیان مهیا شود. در نتیجه مخالف حضور در دانشگاه فرهنگیان و شرکت آزمون نیستیم؛ اما انتظار داریم که نمایندگان مجلس به طرحی که به آن‌ها ارائه کرده‌ایم بپردازند و آن را تصویب کنند. بر اساس این طرح بودجه مشخصی برای استخدام معلمان خرید خدمات تعریف می‌شود. همین حالا هم بودجه ۹۴۰ میلیارد تومانی برای معلمان خرید خدمات در نظر گرفته شده است، که می‌توان آن را صرف استخدام ما کرد. “

خواسته دیگر معلمان خرید خدمات یکسان شدن قراردادهای آن‌هاست. به گفته معترضان در هر استان یک مدل قرارداد وجود دارد که این جفا به آنها محسوب می‌شود. آنها تاکید دارند که آنچه برایشان مهم است تبدیل قطعی وضعیت استخدامی است تا از این طریق از دایره کارکنان ارزان قیمت نظام آموزشی خارج شوند و وضعیت معیشتی اسفناکشان بهبود یابد.

تجمع کارگران شهرداری ایلام

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۲۳ آذرماه ۹۹، شماری از کارگران شهرداری ایلام، در اعتراض به عدم دریافت چند ماه حقوق معوقه خود، مقابل ساختمان دادگستری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، حساب های مالی شهرداری شهرستان ایلام به دلیل داشتن شاکی خصوصی در ادوار گذشته ۳ ماه است مسدود شده و حقوق کارگران شهرداری پرداخت نشده است.

تجمع کارگران واحد خدمات کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران واحد خدمات کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در محوطه این مجتمع تولیدی صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این افراد دلیل تجمع خود را اعتراض به تقسیم بخش خدمات در بخشهای دیگر، عنوان کردند

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید