خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  عدم وجود حفاظ استاندارد کانال آب؛ غرق شدن یک کودک ۵ ساله در میناب

عدم وجود حفاظ استاندارد کانال آب؛ غرق شدن یک کودک ۵ ساله در میناب

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۲ آذر، یک کودک ۵ ساله به دلیل عدم وجود حفاظ استاندارد، در یک کانال آب در روستای حاجی خادمی شهرستان میناب، غرق شد و جان خود را از دست داد. به گفته دهیار این روستا تاکنون هشت شهروند با سقوط در این آب کانال جان باخته‌اند. بی توجهی مسئولان شهری در نظارت بر اجرای حفاظ استاندارد و عدم نصب علائم هشدار در کانال‌های آب و استخرهای کشاورزی پیش از این نیز بارها باعث بروز حوادث اینچنینی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹، یک کودک ۵ ساله به دلیل عدم وجود حفاظ استاندارد، در یک کانال آب در روستای حاجی خادمی شهرستان میناب، غرق شده و جان خود را از دست داد.

محمد صالحی دهیار روستای حاجی خادمی میناب اظهار کرد: “حدود ساعت ۱۶ روز شنبه مفقود شدن دختر بچه ای ۵ ساله در روستای حاجی خادمی میناب توسط خانواده دختر بچه به درمانگاه روستا گزارش داده می شود”.

وی ادامه داد: “پس از غرق شدن دختر بچه ۵ ساله (ف-ج) همسالان این کودک به خانواده اش اطلاع می دهند که بلافاصله مادر برای نجات جان فاطمه خودش را در کانال آب می اندازد و جستجوی وی بی نتیجه می ماند”.

محمد صالحی اعلام کرد: “پس از تلاش و جستجوی یک ساعته نیروهای مردمی روستا، جسد این دختر در آب کانال کشف شد”.

دهیار روستای حاجی خادمی گفت: “اقدامات امدادی توسط درمانگاه روستا برای احیا و بازگشت دوباره این دختر بچه به زندگی امید بخش نبود و معلوم شد در آب جان باخته است”.

صالحی پیرامون نبود فنس و حصارکشی برای جلوگیری از سقوط کودکان در حاشیه کانال آب در این روستا افزود: “نامه نگاری و تلاش زیادی برای انجام حصار کشی و فنس کشی در کنار کانال آب روستا انجام شده ولی شرکت میناب رود تنها برای جلوگیری از سقوط خودرو و راکبین موتور سیکلت ها در این روستا نرده کشی انجام داده است”.

به گفته دهیار این روستا تاکنون هشت نفر از اهالی این روستا با سقوط در آب کانال روستای حاجی خادمی جان باخته اند.

عدم نظارت دقیق مسئولان شهری بر اجرای حفاظ ایمن و استاندارد در حوضچه های آب کشاورزی و کانال های آب پیش از این نیز باعث بروز حوادث اینچنینی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید