خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ٧ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ٧ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز شنبه ۲۲ آذر، جمعی از کارگران بازنشسته خوزستان در دفتر کانون این استان، شماری از پرستاران بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر در مقابل ساختمان این بیمارستان، شماری از رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد تهران در مقابل فرمانداری این شهر، جمعی از مرغداران استان فارس در مقابل ساختمان استانداری این استان، جمعی از فرهنگیان شهرستان سردشت در مقابل فرمانداری و شرکت مسکن فرهنگیان، گروهی از پیمانکاران فضای سبز شهرداری تبریز در مقابل شهرداری این شهر و  شماری از پرسنل قراردادی و پیمانکاری اداره آبفا بندر امام خمینی در محوطه این اداره، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹، جمعی از کارگران بازنشسته خوزستان در اعتراض به نحوه عملکرد کانون‌ها، با حضور در دفتر کانون این استان، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

یکی از بازنشستگان در ارتباط با مطالبات خود و همکارانش عنوان کرد: “از نحوه عملکرد کانون در پیگیری مطالبات بازنشستگان رضایت نداریم؛ ماه‌ها منتظر اجرای همسان‌سازی و سپس اصلاح آن برای بازنشستگان سخت و زیان‌آور بودیم اما نتیجه‌ی کار به هیچ‌وجه رضایت بخش نیست”.

این بازنشستگان گفتند: “اگر کانون‌ها نمی‌توانند در پیگیری مطالبات بازنشستگان و مستمری‌بگیران با جدیت ورود کنند، بازنشستگان باید تشکل‌های مستقل خود را ترتیب داده و به پیگیری مستقل بپردازند”.

به گفته آنها، کانون‌ها باید مطالبات قانونی و برحق بازنشستگان را در اولویت کارها و پیگیری‌های خود قرار دهند.

تجمع پرستاران بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر

به گزارش خلیج فارس، امروز شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹، شماری از پرستاران بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان این بیمارستان، خواستار تجدید نظر در میزان پرداخت مبلغ کارانه خود شدند.

به گفته رئیس هیات مدیره نظام پرستاری شهرستان بوشهر؛ تا پیش از اسفندماه سال گذشته مبلغ کارانه به صورت میانگین حداقل ۵۰۰ هزارتومان بود، اما رقم پرداختی تا پایان خرداد ماه امسال بسیار کم بوده است.

تجمع رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد تهران

به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹، شماری از رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد تهران، با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل فرمانداری این شهر خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، با وجود گرانی لوازم یدکی و هزینه سرسام آور نگهداری اتوبوس ها نه تنها هیچگونه کمکی ازسوی شهرداری و شرکت واحد به این رانندگان نمیشود بلکه درآمد آن ها که به کارت خوان های شرکت واحد واریز میشود تا مدت ها در حساب شرکت واحد می ماند و دربعضی موارد تا ۵ ماه پرداخت نمی شود.

از سال ۸۵ به بخش اتوبوسرانی یارانه تعلق گرفته که متاسفانه رانندگان تاکنون هیچ کمکی از قبیل لوازم یدکی دریافت نکرده اند. همچنین تعدادی از اتوبوس های این رانندگان معترض، توسط مدیریت شرکت واحد متوقف گردیده است.

تجمع مرغداران فارس

به گزارش شیراز ۱۴۰۰، امروز شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹، جمعی از مرغداران استان فارس در مقابل ساختمان استانداری این استان دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کنندگان دلیل این تجمع خود را اعتراض به نرخ مصوب مرغ عنوان کردند.

تجمع فرهنگیان سردشت

به گزارش آژانس خبری موکریان، روز پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹، جمعی از فرهنگیان شهرستان سردشت، در پی عدم واگذاری زمین و خانه‌ای که از چندین سال پیش پول برای آن پرداخت‌نموده‌اند، در مقابل فرمانداری و شرکت مسکن فرهنگیان در این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گفته‌ فرهنگیان؛ تعدادی از پرونده‌ها از سال ۱۳۸۰ شروع‌شده‌اند و تا این لحظه با گذشت ۱۹ سال هیچ ساختمان یا زمینی در اختیار تعدادی از این فرهنگیان سردشتی قرار نگرفته است.

بر اساس این گزارش، بیش از ۴۰۰ نفر از فرهنگیان سردشت برای زمین و مسکن پول پرداخت‌ نموده‌اند که تا این لحظه زمینی در اختیار آن‌ها قرار نگرفته است.

تجمع پیمانکاران فضای سبز شهرداری تبریز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹، گروهی از پیمانکاران فضای سبز شهرداری تبریز در مقابل شهرداری این شهر تجمع کردند.

آن ها در این تجمع خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

تجمع پرسنل آبفا بندر امام خمینی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹، شماری از پرسنل قراردادی و پیمانکاری اداره آبفا بندر امام خمینی، در محوطه این اداره دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گفته آن ها؛ سه ماه حقوق و ۲۵ ماه حق بیمه پرسنل قراردادی، ۵ ماه حقوق و ۳۶ ماه حق بیمه پرسنل پیمانکاری تاکنون پرداخت نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید