خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ یک کارگر در تهران

فقدان ایمنی کار؛ مرگ یک کارگر در تهران

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۲ آذرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک نگهبان در تهران در پی آتش سوزی در محل کارش جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، روز شنبه ۲۲ آذرماه ۹۹، یک نگهبان در تهران، در پی آتش سوزی در محل کارش جان خود را از دست داد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران در این خصوص گفت: “نگهبان ۳۲ ساله در آتش‌سوزی کارگاه صنعتی واقع در جاده خاوران شهرک صنعتی لپه‌زنک جان خود را از دست داد”.

جلال ملکی اظهار کرد: “صبح امروز یک مورد آتش‌سوزی در یک کارگاه صنعتی واقع در جاده خاوران شهرک صنعتی لپه‌زنک به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران اطلاع داده شد”.

وی افزود: آتش‌نشانان از سه ایستگاه به همراه خودروهای پشتیبانی شامل بالابر، تانکر آب و خودرو تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در خصوص علت بروز این حادثه افزود: “به دلیل وجود سیلندرهای اکسیژن همچنین گاز مایع و اکسیژن و قرار داشتن حجم زیادی از شیلنگ‌های هیدرولیکی و فشارقوی این آتش‌سوزی در یک کارگاه تراشکاری به وسعت ۱۶۰ متر که مسقف هم بود رخ داد”.

ملکی تصریح کرد: “در بخش انتهایی این کارگاه یک سازه فلزی در دو طبقه ایجاد شده بود تا نگهبان به عنوان دفترکار و محل استراحت از آن استفاده کند طبق اطلاعات اولیه نگهبان در محل حضور داشت و آتش‌نشانان همزمان که آتش را خاموش می‌کردند به دنبال پیدا کردن نگهبان هم بودند”.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان سرانجام توانستند نگهبان را از سازه که بخش اعظمی از آن تخریب شده بود خارج کنند و تحویل عوامل اورژانس دهند. این نگهبان که از اتباع افغانستان بود به دلیل سوختگی زیاد جان خود را از دست داد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در پایان گفت: “آتش خاموش شده است و آتش‌نشانان برای لکه گیری و ایمن سازی در محل حضور دارند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید