خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت یک متهم به حیوان آزاری در ایلام  

بازداشت یک متهم به حیوان آزاری در ایلام  

خبرگزاری هرانا – مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام از بازداشت عامل آزار یک قلاده سگ در این شهر خبر داد و گفت که همچنین ویدیویی امروز از یک حیوان آزاری دیگر در فضای مجازی منتشر شد که در آن یک فرد اقدام به بریدن گوش‌های یک قلاده سگ می کند و این موضوع برای بررسی بیشتر و شناسایی فرد متخلف در دست اقدام است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: “شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.”

غلامرضا ابدالی روز جمعه در این خصوص گفت: “در واپسین روزهای هفته جاری گزارش هایی مردمی مبنی بر حیوان آزاری توسط یک فرد به این اداره کل واصل شد. باتوجه به حساسیت موضوع و اهمیت امنیت جسمی و روحی حیوانات، ماجرا برای بررسی بیشتر در دستور کار ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان قرار گرفت.”

وی افزود: “با بررسی بیشتر موضوع مشخص شد، متخلف یک قلاده سگ خانگی را مورد آزار قرار داده که این مورد موجب خشم و ناراحتی افراد ساکن در آن محل بوده و موضوع را به این اداره کل اطلاع داده بودند.”

ابدالی اضافه کرد: “در این ماجرا فرد حیوان آزار ساکن شهر ایلام‌ بازداشت و برای سیر مراحل قضایی تحویل مراجع قانونی و سگ نیز برای معاینه و مداوا به واحد کلینیک این اداره کل سپرده شد. این حیوان بعد از بازیافت سلامت خود به مرکز حمایت از حیوانات سپرده می شود.

بر اساس این گزارش، امروز نیز یک ویدئو در برخی کانال های خبری استان منتشر شده که در این فیلم تکه ای از گوش توله سگ های نابالغ بریده شده است. بنا بر یک باور غلط و قدیمی که هنوز در میان برخی از روستائیان و عشایر پابرجا است، تکه ای از گوش توله سگ های نابالغ بریده می شود تا در بزرگسالی به سگ های وحشی و جنگنده و نترس تبدیل شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام در این خصوص هم توضیح داد: موضوع برای بررسی بیشتر و شناسایی فرد متخلف در دست اقدام است.

گفتنی است، پیش‌نویس قانون منع حیوان‌آزاری که تدوین آن از اواخر سال ۹۴ آغاز شد ابتدا در قالب لایحه از سازمان حفاظت محیط زیست به هیئت دولت راه یافت. لایحه‌ای که تعلل دولت در ارسال آن به مجلس شورای اسلامی سبب شد این پیش‌نویس سال گذشته با پیگیری‌های فراکسیون محیط زیست مجلس، در قالب طرح به مجلس ارائه شود. اما این طرح که شهریور سال گذشته در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد تا به امروز در کمیسیون حقوقی مجلس معطل مانده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید