خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اسلام آباد غرب؛ آزادی آنیسا جعفری مهر و داریوش مرادی با تودیع قرار

اسلام آباد غرب؛ آزادی آنیسا جعفری مهر و داریوش مرادی با تودیع قرار

خبرگزاری هرانا –  آنیسا جعفری مهر و داریوش مرادی، فعالین فرهنگی اهل اسلام آباد غرب به ترتیب امروز چهارشنبه ۱۹ آذرماه و دوشنبه ۱۷ آذرماه با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند. این شهروندان پیشتر در تاریخ ۳ آذرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،  آنیسا جعفری مهر و داریوش مرادی، فعالین فرهنگی اهل اسلام آباد غرب به ترتیب امروز چهارشنبه ۱۹ آذرماه و دوشنبه ۱۷ آذرماه ۱۳۹۹ آزاد شدند.

آزادی خانم جعفری مهر با تودیع قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی و آزادی آقای مرادی با تودیع قرار کفالت به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

داریوش مرادی و آنیسا جعفری مهر پیشتر روز دوشنبه ۳ آذرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. ماموران در زمان بازداشت، ضمن بازرسی منزل، شماری از لوازم شخصی این افراد از جمله لپ‌‌تاپ، تلفن همراه و برخی از کتاب‌ها را ضبط کرده و با خود برده بودند.

به گفته یک منبع مطلع این بازداشت‌ها توسط ماموران وزارت اطلاعات و با دستور دادستان اسلام آباد غرب صورت گرفته بود.

آنیسا جعفری مهر، ۲۷ ساله و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته زبان‌شناسی دانشگاه کردستان است. داریوش مرادی از نویسندگان سایت فرهنگی-ادبی «هساره» است.

خانم جعفری مهر آذرماه سال گذشته نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.

آقای مرادی نیز پیشتر به دلیل فعالیت‌های مدنی خود سابقه بازداشت توسط نهادهای امنیتی را داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید