خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت علی اکبر امینی، مدیر اجرایی «نشر دیگر» جهت اجرای حکم حبس

بازداشت علی اکبر امینی، مدیر اجرایی «نشر دیگر» جهت اجرای حکم حبس

خبرگزاری هرانا – روز سه‌شنبه ۱۸ آذر، علی اکبر امینی، مدیر اجرایی «نشر دیگر» بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان منتقل شد. در سال ۹۱ او و همسرش نازی اسکویی، مدیر مسئول نشر دیگر، هرکدام به یک سال حبس محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانون نویسندگان ایران، روز سه‌شنبه ۱۸ آذر ۹۹، علی اکبر امینی، مدیر اجرایی «نشر دیگر» بازداشت و روانه‌ی زندان شد.

بر اساس این گزارش، بازداشت آقای امینی جهت اجرای حکم یک سال حبس او صورت گرفته است.

در این گزارش آمده است، علی امینی در سال ۱۳۹۱ به همراه نازی اسکویی، مدیرمسئول نشر دیگر و همسر امینی، پس از لغو مجوز “نشر دیگر”، به اتهامات “اقدام علیه امنیت کشور” و همکاری با “کانون غیر قانونی نویسندگان ایران” هر یک به یک سال حبس محکوم شدند.

چندی پیش حساب‌های امینی و اسکویی، مسدود و هر دو پیرو همین پرونده احضار شدند.

نازی اسکویی نیز که با ارائه‌ی دلایل پزشکی آزاد است تا ۲۲ آذر فرصت دارد که به پزشکی قانونی مراجعه و در صورت عدم تایید پزشکی قانونی خود را به دادگاه انقلاب معرفی کند.

گفتنی است که در سال ۱۳۸۸ مأموران امنیتی پس از یورش به دفتر نشر دیگر و منزل این زوج، فرزندشان یاشار امینی، مدیر فنی نشر را بازداشت و به اتهاماتی چون «همکاری با کانون نویسندگان ایران» به یک سال زندان محکوم کردند و علی امینی و نازی اسکویی را بارها به بازجویی کشاندند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید