خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  امین مرادی، عضو کانون نویسندگان ایران از زندان اوین آزاد شد

امین مرادی، عضو کانون نویسندگان ایران از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امین مرادی، شاعر و عضو کانون نویسندگان ایران امروز دوشنبه ۱۷ آذرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد. آقای مرادی روز شنبه ۸ آذر، توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. ماموران در حین بازداشت ضمن تفتیش منزل، برخی از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۷ آذرماه ۱۳۹۹، امین مرادی، شاعر و عضو کانون نویسندگان ایران از زندان اوین آزاد شد.

آزادی آقای مرادی با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

امین مرادی روز شنبه ۸ آذر، توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. ماموران حین بازداشت پس از حدود دو ساعت تفتیش منزل وی، برخی از وسایل شخصی او از جمله دو دستگاه لپ‌تاپ، کامپیوتر، تلفن همراه و تعدادی کتاب را ضبط کرده و با خود بردند.

اتهام مطروحه علیه امین مرادی اقدام علیه امنیت ملی عنوان شده است.

پیشتر کانون نویسندگان ایران با اعلام این خبر ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سلامتی مرادی در شرایط شیوع گسترده‌ی ویروس کرونا و با توجه به این که وی از دیسک کمر و بیماری ریوی رنج می‌برد، خواستار آزادی فوری این شاعر و رفع نگرانی خانواده‌ او شده بود.

آقای مرادی شاعر، عضو کانون نویسندگان ایران و مدیر بخش شعر انتشارات افراز است. از امین مرادی تاکنون دو کتاب شعر به نام های «درکم» و «از دفتری به همین نام» منتشر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید