خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری صیدون

معوقات مزدی کارگران شهرداری صیدون

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارگران شهرداری صیدون باغملک واقع در استان خوزستان، از عدم پرداخت چندین ماه مطالبات مزدی و بیمه ای خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حدود ۵۰ تن از کارگران شهرداری صیدون باغملک در استان خوزستان، از هشت ماه معوقات مزدی‌ خود خبر دادند.

یکی از کارگران شهرداری صیدون که روز گذشته مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند، گفت: “حدود ۵۰ نفر در مجموعه شهرداری صیدون و تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری مشغول به کار هستیم که دست‌کم هشت ماه مطالبات مزدی‌مان به تاخیر افتاده است”.

او با بیان اینکه چندین سال است با مشکل معوقات مزدی روبرو هستند افزود: “عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای، مشکلات بسیاری برای خانواده‌های ما به وجود آورده است”.

به گفته وی؛ آنچه کارگران پیمانکاری شهرداری صیدون هر ماه به عنوان دستمزد می‌گیرند حداقل‌های مزدی قانون است، اما این حداقل‌ها کفاف معیشت آن‌ها را نمی‌دهد. از طرفی حقوق کارگران تنها یکبار در سال افزایش پیدا می‌کند و آن یکبار هم به گونه‌ای تعیین می‌شود که با هزینه‌های زندگی و نرخ تورم واقعی همخوانی ندارد.

یکی دیگر از کارگران در ادامه در خصوص معوقات بیمه‌ای خود و همکارانش گفت: “دست‌کم یک سال معوقات بیمه‌ای داریم درنتیجه در تمدید دفترچه‌های بیمه درمانی خود با مشکل مواجه هستیم. به تامین اجتماعی که مراجعه می‌کنیم، دفترچه‌های بیمه جدید به ما نمی‌دهند، چون کارفرما حق بیمه را واریز نکرده‌ است”.

وی افزود: “ماه‌هاست به همه اقوام و آشنایان و کسبه محل بدهکاریم، آیا مسئولان می‌توانند در این اوضاعِ گرانی چند ماه بدون دستمزد سر کنند که از کارگران توقعِ صبر و تحمل دارند؟!”

این کارگر با بیان اینکه علارغم وعده پرداخت حقوق از سوی مسئولان شهری، تابحال زمانی برای واریز معوقات مقرر نشده است گفت: “نداشتن احساس مسئولیت و بی‌توجهی برخی مسئولان به استیفای حقوق کارگران حوزه خدمت‌شان باعث شده مشکلات این کارگران همچنان پابرجا بماند و کارگران نتوانند به حقوق اولیه صنفی خود دست یابند”.

شهرداری صیدون، کمبود نقدینگی و بدهی‌های شهرداری در زمان شهردار قبلی را دلیل تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران عنوان کرد و گفت: “در صورت تامین نقدینگی در اولین فرصت مطالبات کارگران پرداخت خواهد شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید