خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  پشتیوان افسر از زندان سنندج به مرخصی اعزام شد

پشتیوان افسر

پشتیوان افسر از زندان سنندج به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱۵ آذر، پشتیوان افسر، از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ٩٨، با تودیع قرار وثیقه از زندان سنندج به مرخصی اعزام شد. وی پیشتر جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان این شهر منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹، پشتیوان افسر، از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ٩٨، از زندان مرکزی سنندج به مرخصی اعزام شد.

بر اساس این گزارش، اعزام به مرخصی آقای افسر با تودیع قرار وثیقه صورت گرفته است.

پشتیوان افسر، شهروند اهل مریوان در تاریخ ٢٨ آبان‌ماه ۹۸ توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و در تاریخ ٢٣ آذرماه با تودیع قرار وثیقە‌ ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

سپس وی در دی ماه ۹۸، توسط دادگاه انقلاب این شهر از بابت اتهام عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام به تحمل ۹ سال حبس تعزیری محکوم شد که حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر استان کردستان به پنج سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

در نهایت این شهروند در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۹، به دادگاه انقلاب سنندج احضار و سپس جهت اجرای حکم بازداشت و به زندان مرکزی سنندج منتقل شد.

اعتراضات آبان ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید