خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹, 26th of January 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ ساعت ۲۱:۴۴:۲۳

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, زندانیان  >  بحران کرونا؛ بی‌توجهی پزشکی به وضعیت علی واثقی علیرغم وجود نشانه‌ها

بحران کرونا؛ بی‌توجهی پزشکی به وضعیت علی واثقی علیرغم وجود نشانه‌ها

خبرگزاری هرانا – علی واثقی، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان اردبیل با وجود بروز علائم ابتلا به کرونا از رسیدگی پزشکی محروم است. این شهروند با علائمی همچون تب، سرفه‌های خشک، سردرد و بدن درد مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی واثقی، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان اردبیل با وجود بروز علائم ابتلا به کرونا از رسیدگی پزشکی محروم است.

آقای واثقی با علائمی همچون تب، سرفه‌های خشک، سردرد و بدن درد مواجه شده است.

علی و برادرش رضا واثقی پیشتر طی تماسی تلفنی با خانواده خود از قرمز شدن وضعیت کرونا در بند ۲ زندان اردبیل ابراز نگرانی کرده بودند.

همچنین هرانا در تاریخ ۱۰ آذرماه امسال در گزارشی از ابتلای عباس لسانی و یوسف کاری، دیگر فعالین ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان اردبیل خبر داده بود.

علی واثقی پیشتر در تاریخ ۲۱ خردادماه امسال به همراه برادر خود رضا واثقی در محل کارشان همراه با ضرب و شتم بازداشت و در تاریخ ۲۷ خرداد با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. محل کسب وی نیز روز پنج‌شنبه ۲۲ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات مورد بازرسی قرار گرفت. در جریان این بازرسی تعدادی از وسایل شخصی و کامپیوتر او ضبط شد.

علی واثقی توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل به ریاست قاضی مهدوی راد پیشتر به تربیت به ۳ حبس تعزیری محکوم شد.

نهایتا این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل به ریاست قاضی عتباتی و مستشاری سیدشاکر موسوی قدیر محمدی از بابت اتهامات مشارکت در تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی کشور از طریق چاپ شب نامه و فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۲ سال حبس تعزیری تقیل یافت.

علی واثقی که متولد ۱۳۶۴، متاهل و پدر دو فرزند دختر است پیش از این نیز سابقه بازداشت دارد. آقای واثقی در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۷، همراه با چندین تن دیگر در رابطه با مراسم قلعه بابک توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان  بازداشت و در تاریخ ۱۹ تیرماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. وی در خصوص این پرونده در شعبه دوم دادگاه انقلاب اردبیل محاکمه و در نهایت در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷، از اتهامات مطروحه تبرئه شد. آقای واثقی پیش از آن در سال ۹۴ در جریان اعتراضات خیابانی به برنامه تلویزیونی “فتیله” نیز بازداشت و پس از یک ماه آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید