خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  بازداشت متهم به تجاوز به دختر کم توان ذهنی در تهران

بازداشت متهم به تجاوز به دختر کم توان ذهنی در تهران

خبرگزاری هرانا – با گذشت ۶ ماه از رسیدگی به پرونده تجاوز به دختر نوجوان کم توان ذهنی از سوی بستگانش در تهران، یک متهم در رابطه با این پرونده بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، با گذشت ۶ ماه از رسیدگی به پرونده تجاوز به دختر نوجوان معلول از سوی بستگانش در تهران، قضات دادگاه کیفری دستور بازداشت یک متهم در رابطه با این پرونده را صادر کردند.

بر اساس این گزارش، مددکار بهزیستی تهران گفت: “یکی از مددجویانش که دختر نوجوانی است برای چند روز به خانه پدری اش رفته بود تا با خانواده‌اش وقت بگذراند اما این دختر پس‌ از بازگشت به مرکز دچار افسردگی و اختلالات شدید رفتاری و گفتاری شده و زمانی که او پیگیر علت این تغییرات شد، دختر نوجوان به وی گفته است که  وقتی به خانه پدری اش رفته بود از سوی یکی از بستگان نزدیکش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است”.

بدین ترتیب با شکایت بهزیستی پرونده آزار و اذیت این دختر به جریان افتاد و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۲ دادگاه کیفری استان فرستاده شد.

مددکار این دختر نوجوان به قضات گفت: “روناک کند ذهن است و چون خانواده‌اش توانایی نگهداری از او را نداشتند از چندسال قبل او را برای نگهداری به مرکز بهزیستی سپردند. طبق روال قانونی، بچه‌هایی که دارای معلولیت ذهنی هستند و خانواده دارند می‌توانند در صورت تمایل خانواده‌شان چند روزی پیش آنها بمانند. روناک هم گاهی به درخواست خانواده‌اش به خانه می‌رفت تا اینکه بار آخر وقتی که برگشت، من متوجه شدمکه وی دچار حملات عصبی شدیدی شده است. وقتی پیگیری کردم به من گفت در خانه پدرش او را آزار داده‌اند”.

در ادامه تحقیقات قضات شعبه ۱۲ اعضای خانواده روناک را احضار کردند اما آنها منکر آزار و اذیت روناک شدند و گفتند این حرف‌ها به خاطر تخیل روناک است. با این حال دادگاه حکم بازداشت مرد جوانی را که روناک مدعی بود او را آزار داده صادر کرد و دختر را نیز برای بررسی وضعیت روحی و روانی و صحت گفته‌هایش به پزشکی قانونی معرفی کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید