خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  در دادگاه تجدید نظر؛ تداوم رسیدگی به پرونده شکایت محمدرضا شجریان از صدا و سیما

در دادگاه تجدید نظر؛ تداوم رسیدگی به پرونده شکایت محمدرضا شجریان از صدا و سیما

خبرگزاری هرانا – محمدحسین آقاسی وکیل محمد رضا شجریان از تداوم رسیدگی به پرونده شکایت از صدا و سیما مبنی بر پخش بدون اجازه آثار هنری اش در مرحله تجدید نظر خبر داد. پیشتر دادگاه کارکنان دولت با این استدلال این که پخش بدون اجازه کارهای محمدرضا شجریان به زیانش نبوده و موجب شهرت وی شده است، این شکایت را رد کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مدآرا، وکیل محمد رضا شجریان از برگزاری جلسه دادگاه تجدید نظر جهت رسیدگی به پرونده شکایت محمد رضا شجریان از صدا و سیما خبر داد.

وکیل محمد رضا شجریان گفت: “به اعتقاد ما رای دادگاه تجدید نظر باید در محکومیت صداوسیما صادر شود”.

محمدحسین آقاسی با اشاره به شکایت محمدرضا شجریان از صداوسیما افزود: بر اساس شکایتی که داشته ایم، رایی که صادر شده است فقدان سوء نیت صداوسیما را اعلام کرده بود که ما به رای صادره اعتراض کردیم و شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، دوم شهریور امسال را برای رسیدگی به این پرونده تعیین کرد، و جلسه محاکمه را برگزار و محاکمه انجام شد.

وی ادامه داد: “این پرونده در حال حاضر هنوز در مرحله تجدید نظر است و قرار است که در بهمن ماه رای آن صادر شود”.

وکیل محمد رضا شجریان خاطر نشان کرد: “به اعتقاد ما رای دادگاه تجدید نظر باید در محکومیت صداوسیما صادر شود”.

محمد حسین آقاسی ادامه داد: “از آذر ماه ۱۳۸۸ بر اساس شکایتی که ما کرده ایم صداوسیما مجاز به پخش آثار استاد شجریان نیست و پخش نمی کند”.

لازم به یادآوری است که محمدحسین آقاسی در آبانماه سال گذشته از ارجاع پرونده شکایت موکلش به شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر خبر داده بود.

پیشتر شهرام ناظری در واکنش به استدلال دادگاه برای رد شکایت محمدرضا شجریان گفته بود: “صداوسیما شاید بتواند افرادی بی‌مایه را عَلَم کند ولی یک هنرمند سطح بالا نیازی به این چیزها ندارد و می‌تواند با یک نوار یا یک سی‌دی کارش را بکند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید