خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بخشش متهم به اسیدپاشی در تهران

بخشش متهم به اسیدپاشی در تهران

خبرگزاری هرانا – یک متهم که پیشتر به اتهام اسیدپاشی در تهران بازداشت شده بود، با رضایت قربانی اسیدپاشی، بخشیده و پرونده وی برای رسیدگی به جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع خواهد شد. اسید، یکی از معدود محصولاتی است که بازار خرید و فروش آن در کشور هرگز از رونق نیفتاده است. علاوه بر سهولت دسترسی و تهیه اسید در بازارهای ایران، نبود قوانین پیشگیرانه کافی نیز بر تداوم جرمی تحت عنوان “اسیدپاشی” موید شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، یک متهم که پیشتر به اتهام اسیدپاشی در تهران بازداشت شده بود، با رضایت قربانی اسیدپاشی، بخشیده شد.

بر اساس این گزارش، در حالیکه عامل اسید پاشی در اختیار ماموران پلیس آگاهی تهران قرار داشت، مسعود، قربانی اسید پاشی با حضور در دادسرای امور جنایی تهران اعلام کرد که عامل این اسید پاشی را بخشیده است.

پسر جوان وقتی در برابر بخشش قربانی اسید پاشی قرار گرفت در اعترافات جدیدش به بازپرس پرونده گفت: “در طبقه پایین خانه عمه ام مردی به نام شاهرخ زندگی می کرد که در اعتیاد به مواد مخدر شیشه دارد و معمولا همه در آنجا برای مصرف مواد مخدر پاتوق می کنیم و به پاتوق عمو شاهرخ معروف شده است”.

وی افزود: “قبل از ماجرای اسید پاشی من یک فندک طلا از دوستم گرفتم بودم و قرار بود به او بازگردانم که در پاتوق عمو شاهرخ بودم که مسعود به دنبال فندک می گشت که من فندک طلا را به او دادم تا از آن استفاده کند اما مسعود فندک را به من پس نداد و سر همین موضوع کمی با هم بحث کردیم”.

این جوان ادامه داد: “چند روز قبل نیز عمو شاهرخ از من خواست برایش اسید تهیه کنم تا برای شست و شو و از بین بردن رنگ از آن استفاده کند و روز حادثه با توجه به اینکه من با مسعود کمی اختلاف پیدا کرده بودم برای دادن اسید به خانه عمو شاهرخ رفتم”.

وی عنوان کرد: “وقتی وارد پاتوق شدم دیدم مسعود و ۲ تن از دوستانش در آنجا هستند، ظرف اسید را داخل خانه گذاشتم و از مسعود خواستم فندک طلا پس بدهد تا به دست صاحبش بازگردانم که او شروع به تیکه پرانی کرد و با دوستانش به من خندیدند. عصبانی بودم که با مسعود درگیر شدم که در این درگیری به دنبال چاقو و چوب بودم که خودم را از زیر دست مسعود نجات دهم که دست به ظرف اسید رسید و او را روی مسعود ریختم که در این ماجرا ۲ دوست مسعود و خودم نیز قربانی اسید پاشی شدیم”.

مسعود، قربانی اسید پاشی، در رضایت نامه اش اعلام کرد؛ بخاطر رضای خدا و چون با پسر جوان بچه محل هستیم بدون هیچ شرط و دریافت پولی رضایت می دهم و دیگر شکایتی از پسر جوان ندارم.

به دنبال بخشش قربانی اسید پاشی پرونده پس از تحقیقات تکمیلی به دستور بازپرس و برای رسیدگی به جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع خواهد شد.

مردادماه سال جاری، پسر جوان به اتهام اسیدپاشی در تهران بازداشت شد. وی علت این اقدام خود را مورد تجاوز قرار گرفتن از طرف قربانی اسیدپاشی عنوان کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید