خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۶ آذر، گروهی از فارغ التحصیلان رشته مهندسی نفت، در میدان نفتی دشت آزادگان جنوبی، جمعی از کارگران مجتمع تجاری اروند (کنزالمال) در محوطه این مجتمع و شماری از کارگران شهرداری فردیس در مقابل ساختمان شهرداری و دفتر پیمانکار، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۶ آذر ۹۹، گروهی از فارغ التحصیلان رشته مهندسی نفت، در میدان نفتی دشت آزادگان جنوبی تجمع کردند۔

این افراد دلیل اجتماع خود را اعتراض به عدم بکارگیری آنها در پروژه های میادین نفتی آزادگان جنوبی، عنوان کردند۔

به گفته معترضان، پیشتر مسئولان مربوطه وعده بکارگیری آنها در پروژه های مذکور را داده بودند که تاکنون عملی نشده است.

تجمع کارگران مجتمع تجاری اروند

به گزارش ایلنا، روز پنجشنبه ۶ آذر ۹۹، جمعی از کارگران مجتمع تجاری اروند (کنزالمال) در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان، در محوطه این مجتمع دست به تجمع زدند.

یکی از کارگران در این خصوص گفت: “حدود ۴۰ کارگر هستیم که در بخش نگهبانی، تاسیسات، خدمات و فضای سبز مجتمع تجاری کنزال المال یا به عبارتی اروند مال خرمشهر با سوابق ۶ تا ۸ سال مشغول کاریم. در حال حاضر سه ماه حقوق شهریور، مهر و آبان ما کارگران پرداخت نشده است. به همین دلیل روز گذشته ما کارگران این مجتمع بزرگ و بین‌المللی در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان منطقه آزاد تجاری به پرداخت مطالباتمان دست به تجمع زدیم.”

وی با بیان اینکه همه ما تحت مسئولیت یک پیمانکار تامین نیرو و با نظارت شرکت توسعه تعاون منطقه آزاد تجاری اروند مشغول کاریم، افزود: “ما بارها به عدم پرداخت مطالباتمان به این شرکت اعتراض کرده‌ایم اما در پاسخ به ما، می‌گویند شما نیروی پیمانکارید و ما منابع مالی برای پرداخت حقوق نداریم. مگر می‌شود مجتمع بزرگ کنزالمال که در یک قطعه زمین ۱۶ تا ۱۷ هکتاری با حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ واحد تجاری بزرگ و کوچک دارد، توانایی مالی ۴۰ کارگر را نداشته باشد.”

به گفته وی؛ روز پنجشنبه همزمان با اعتراض کارگران برخی غرفه‌داران و مالکان واحدهای تجاری کنزالمال مدعی شدند که شهریور ماه همه مطالبات مربوط به واحد خود را به شرکت توسعه تعاون منطقه آزاد اروند پرداخت کرده‌اند حالا چرا آن‌ها مطالبات شما کارگران را نمی‌پردازند، بی‌خبر و بی‌اطلاعیم.

این کارگر که در سه ماه گذشته دستمزد و حق بیمه او و سایر همکارانش پرداخت نشده است، در ادامه مشکلات خود و همکارانش گفت: “جدا از مزد و بیمه معوقه از شهریور ماه همه ۴۰ کارگر این مجتمع تجاری بدون قرارداد فعالیت کاری دارند.”

او افزود: “در نتیجه طولانی‌تر شدن موعد دریافت مطالبات معوقه، هر روز برای امرار معاش خانواده‌هایمان بیشتر زیر بار قرض می‌رویم.”

این کارگر مجتمع تجاری اروند کنار با بیان اینکه با وضعیت موجود، نگران افزایش مطالباتمان در ماه‌های آینده هستیم، تصریح کرد: “مدیریت شرکت توسعه تعاون منطقه آزاد اروند هنوز تمهیدات قابل قبولی برای پرداخت مطالبات کارگران انجام نداده و بهانه وی کمبود منابع مالی در این سازمان است.”

وی در پایان، گفت: “در طول این چند ماه، به‌جای پرداخت کامل مطالبات، صرفا بی‌توجهی دیده‌ایم. روز گذشته هم بعد از چند ساعت که از تجمع اعتراضی ما گذشت، وعده پرداخت مطالبات را در صورت بازگشت به کار دادند که البته کسی به تحقق این وعده امیدوار نیست.”

تجمع کارگران شهرداری فردیس

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز پنجشنبه ۶ آذر ۹۹، شماری از کارگران شهرداری فردیس در استان البرز که زیر نظر پیمانکار که زیر نظر پیمانکار مشغول به کار هستند، در مقابل ساختمان شهرداری و دفتر پیمانکار اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این کارگران نسبت به تبدیل وضعیت شغلی خود از رسمی به پیمانی معترض بوده و خواستار حذف پیمانکار و بستن قرارداد مستقیم با شهرداری فردیس هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید