خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  بازداشت متهم به حیوان آزاری در کاشان

بازداشت متهم به حیوان آزاری در کاشان

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۷ آذرماه، رییس اداره حفاظت محیط‌ زیست کاشان از بازداشت یک متهم به حیوان ‌آزاری در این شهرستان خبر داد. در روزهای اخیر انتشار ویدئویی از آزار و شکنجه یک سگ در شبکه های اجتماعی موجب واکنش تعدادی از کاربران و حامیان حقوق حیوانات شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، روز جمعه ۷ آذر ماه ۹۹، رییس اداره حفاظت محیط‌ زیست کاشان از بازداشت یک متهم به حیوان ‌آزاری در این شهرستان خبر داد.

الهیار دولتخواه در این خصوص گفت: “حساسیت موضوع حیوان‌آزاری موجب شد که با دستور دادستان کاشان و اقدام‌ های فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا این شهرستان، متهم دستگیر و تحویل مقام‌ های قضایی شود”.

وی تاکید کرد: اداره حفاظت محیط زیست کاشان چنین اقدام‌هایی را قاطعانه محکوم و پیگیری می‌کند.

بر اساس این گزارش طی روزهای گذشته انتشار فیلمی در شبکه‌های اجتماعی از فردی که با بستن یک قلاده سگ به قسمت عقب خودرو و حرکت با سرعت زیاد باعث آزار این حیوان شده بود سبب جریحه‌دار شدن افکار عمومی و اعتراض حامیان حقوق حیوانات شد.

حیوان آزاری، نوعی از اختلالات روانی، اجتماعی و بزهکاری است. بسیاری از کشورها حیوان آزاری را فی‌نفسه یک جرم قضایی می‌دانند، اما حیوان آزاری در ایران، جرم انگاری نشده است و قوانین موجود هم «قوانین زیست‌محیطی» هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید