خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک کولبر براثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود

زخمی شدن یک کولبر براثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۵ آذرماه، در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود در استان کرمانشاه یک کولبر زخمی شد. این کولبر جهت مداوا به یکی از مراکز درمانی منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز چهارشنبه ۵ آذر ماه ۹۹، یک کولبر در مناطق مرزی نوسود واقع در استان کرمانشاه، در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی زخمی شد.

بر اساس این گزارش هویت این کولبر رضا یوسفی اهل روستای “کوره دره سفلی” از توابع شهرستان کامیاران عنوان شده است.

نیروهای نظامی بدون اخطار قبلی این کولبر را هدف شلیک مستقیم قرار داده‌اند.

این کولبر از ناحیه دست زخمی شده و جهت مداوا به یکی از مراکز درمانی منتقل شد.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید