خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۵ آذرماه، گروهی از وکلای دادگستری کرمانشاه در محوطه ساختمان کانون وکلای این شهرستان، جمعی از دانشجویان علوم پزشکی همدان در ساختمان دانشکده و شماری از کارگران شرکت اکسیر صنعت در فاز ۱۳ پارس جنوبی واقع در خلیج فارس در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۵ آذرماه ۹۹، ده ها نفر از وکلای دادگستری کرمانشاه در اعتراض به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح تلقی وکالت بعنوان کسب و کار، در حیاط ساختمان کانون وکلا واقع در میدان مرکزی شهرستان کرمانشاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع وکلای دادگستری کرمانشاه در اعتراض به تصمیم مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح اصلاح قانون اجرایی سیاست‌های اصل کلی ۴۴ صورت گرفته که طبق آن کانون وکلای دادگستری را جزو کسب و کارها و به نوعی کاسبی تلقی کرده‌اند.

بر اساس گزارشات دریافتی، در جریان این تجمع نیروهای امنیتی از تداوم حضور وکلا در محل مذکور و رونمایی از بنرهای چاپ شده توسط آنها، و همچنین از تهیه فیلم و عکس از تجمع ممانعت بعمل آورده است.

لازم به یادآوری است که در همین راستا روز گذشته ۴ آذر ماه نیز تعدادی از اعضای کانون وکلای دادگستری خوزستان در محله امانیه اهواز، نسبت به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی تجمع اعتراضی برپا کردند.

تجمع کارگران شرکت اکسیر صنعت در پارس جنوبی

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز چهارشنبه ۵ آذرماه ۹۹، شماری از کارگران شرکت اکسیر صنعت در فاز ۱۳ پارس جنوبی واقع در خلیج فارس، نسبت عدم دریافت مطالبات مزدی شان دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گفته یکی از کارگران حاضر در تجمع، کارگران شرکت اکسیر صنعت که تعدادشان به بیش از ۵۰۰ نفر می رسد، سه ماه حقوق پرداخت نشده دارند که در خصوص پرداخت این معوقات تابحال از سوی شرکت اقدامی صورت نگرفته است.

تجمع دانشجویان علوم پزشکی همدان

به گزارش دانشجو، امروز چهارشنبه ۵ آذر ماه ۹۹، جمعی از دانشجویان علوم پزشکی همدان در اعتراض به تصمیمات اخیر مسئولین دانشگاه در ارتباط با امتحانات، در ساختمان دانشکده دست به تجمع اعتراضی زدند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان در خصوص اعتراض مسالمت آمیز دانشجویان به دلیل تصمیمات اخیر مسئولین دانشگاه گفت: “روز گذشته دانشگاه طی انتشار اطلاعیه ای، از اختصاص دادن زمان محدود برای هر سوال در امتحانات خبر داد. در این اطلاعیه گفته شده به دلیل افزایش ضریب امنیت آزمون‌های الکترونیک، از تاریح ۴ آذر سال جاری به بعد، زمان اختصاص داده شده به آزمون به جای کل سوالات به هر سوال است”.

امیری افزود: “این باعث خشم و ناراحتی دانشجویان شد. چرا که ممکن است مدت زمان هر سوال با سوال دیگر متفاوت باشد و یا دانشجویان بخواهند سوالی را آخر از همه جواب بدهند”.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: “بنابراین تشکل‌های تحکیم وحدت و جامعه اسلامی تصمیم به ایجاد بستر مناسب برای برگزاری اعتراضی مسالمت آمیز با حضور دانشجویان بومی گرفت که با استقبال زیادی مواجه شد”.

وی در پایان افزود: “این تجمع با حفظ شیوه نامه‌های بهداشتی در فضای دانشگاه برگزار شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید