خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مجازات جایگزین حبس؛ ۳ متهم در شوط به انجام خدمات عمومی رایگان محکوم شدند

مجازات جایگزین حبس؛ ۳ متهم در شوط به انجام خدمات عمومی رایگان محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – سه متهم توسط دادگاه کیفری شوط در استان آذربایجان غربی به انجام سه ماه خدمات نظافتی رایگان در حریم جاده بین المللی منطقه آزاد ماکو، بدل از ۳ سال حبس و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رئیس دادگستری شهرستان شوط در استان آذربایجان غربی از صدور احکام جایگزین حبس برای سه متهم در این شهر خبر داد.

ابراهیم عباس نژاد با اشاره به صدور آرای مجازات جایگزین حبس توسط شعبه ۱۰۱ کیفری شوط اظهار کرد: “متهمین یکی از پرونده ها که به اتهام مشارکت در اخلال در نظم و آسایش عمومی به سه سال حبس و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده بودند با یک درجه تخفیف، به انجام خدمات عمومی رایگان محکوم شدند”.

وی در ادامه گفت: “از جمله امورات اجرایی در این حکم شامل پاکسازی حریم جاده بین المللی منطقه آزاد ماکو حدفاصل روستای خلج تا سه راهی پلدشت واقع در مرگلنر از پسماند، ضایعات و زبالجات موجود، با نظارت قاضی اجرای احکام کیفری واداره محیط زیست با پشتیبانی اداره راهداری و حمل نقل جاده ای ماکو و شهرداری یولاگلدی برای مدت ۳ ماه(سه روز در هفته و هر روز به مدت ۵ ساعت) است”.

گفتنی است که با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید